Sport
Środa, 22 czerwca 2016 12:25

"Zwyciężać Mimo Wszystko” - sportowcy na Rynku Głównym w Krakowie

Niepełnosprawni sportowcy po raz kolejny udowodnili, że talent mają naprawdę wielki. Rozgrywki odbyły się w ramach corocznych Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko" i 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanych przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Płyta Rynku w Krakowie zamieniła się w arenę zmagań koszykarzy, siatkarzy, ciężarowców, szermierzy i rugbistów. Sportowcy z niepełnosprawnościami, po raz kolejny udowodnili nam, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Od 2004 roku Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Telewizją Polską SA oraz Urzędem Miasta Krakowa, organizuje Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”.

- Sport, sztuki plastyczne, rękodzieło, poezja, teatr - to płaszczyzny, na których człowiek niepełnosprawny może się w pełni realizować: w akcie tworzenia czy sportowych zmagań uwalnia się od bólu i choroby, pokazuje swoje ogromne możliwości, przekracza wszelkie bariery pozornych niemożliwości, by stanąć przy zdrowym człowieku i niejednokrotnie zawstydzić jego lenistwo, niemoc i bylejakość życia - twierdzi Anna Dymna.

Tomasz Cichocki i mat. prasowe Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl