Sport
Poniedziałek, 19 września 2016 11:03

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

Fani siatkówki mieli nie lada gratkę - przez dwa dni w Nowym Targu trwały zmagania w tradycyjnym turnieju kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Nowego Targu.
W szóstej już edycji imprezy udział wzięło 18 zespołów (7 damskich i 11 męskich). W sumie przez cztery hale, w których rozgrywane były mecze, przewinęło się 186 zawodników i zawodniczek.

- Poziom zespołów był zróżnicowany w obu kategoriach – mówi organizatorka Izabela Łabuz. - Mecze o trzecie miejsca oraz finały stały na wysokim poziomie. Obydwa finały (kobiet 21:16,20:22,15:10 i mężczyzn 16:21,21:12,15:9) rozstrzygały się w tie-breaku, co dowodzi, że na tym etapie spotykają się zespoły prezentujące wysokie umiejętności siatkarskie. Nie są to drużyny przypadkowe. W czasie całego turnieju można było oglądać wiele ciekawych i długich wymian.

Gospodynie okazały się mało gościnne dla przeciwniczek. Wygrały turniej Góralki Nowy Targ, pozostawiając w pokonanym polu - Bez Obaw Kraków, Apollo Kraków, Construction Kielce, Marco Volley Gliwice, TKKF Chemik Żarów, FC Silesia. Wśród panów cztery pierwsze miejsca padły łupem - PSP Śląsk, Muńcuł Ujsoły, TSSPS Siarka Tarnobrzeg, Smoki Kraków.

Wybrano też najlepszych zawodników na swoich pozycjach. Oto kto zgarnął indywidualne nagrody:
Najlepsza przyjmująca (przyjmujący) - Wioletta Olchawa (Bez Obaw); Marek Zuziak ( Muńcuł Ujsoły).
Najlepsza atakująca (atakujący) - Małgorzata Szajewska Skuta (Bez Obaw); Jacek Pić.
Najlepsza rozgrywająca (rozgrywający) - Natalia Madziar (Góralki Nowy Targ); Rafał Hasiak ( TSSPS Siarka Tarnobrzeg).
MVP - Anna Urlik (Góralki Nowy Targ); Mariusz Jajus (PSP Śląsk).

Dzięki uprzejmości i wsparciu burmistrza, starosty nowotarskiego, Klubu Sportowego Gorce oraz licznym sponsorom - Pakfol, Lux System, CF Podhale, Ośrodek Groń-Placówka, Gorący Potok, Muszyna-woda źródlana, Firma Steskal, Restauracja Absynt, Zakład Masarski Garb, Kawiarnia & Pub Piekiełko, MiD Sklep Sportowy, Piekarnia Żarnecki, Supermarket Rajski, Firma Janas, Thornel.pl, Elit Clean - można było zorganizować turniej na takim poziomie i o takim zasięgu. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy – zakończyła Izabela Łabuz.

Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcia Krzysztof Garbacz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl