Sport
Wtorek, 5 marca 2019 18:10

Zimowy bieg Gorce Ultra Trial za nami (zdjęcia)

Za nami pierwsza zimowa edycja biegu Gorce Ultra Trail – Winter, która odbyła się w sobotę w Ochotnicy. Pogoda dopisała, był lekki mróz i świeciło słońce – idealne warunki do zimowych biegów górskich. Do rywalizacji stanęło 104 zawodników. 
Na starcie biegaczy dopingował proboszcz miejscowej parafii Stanisław Kowalik oraz zespół regionalny Mali Ochotni.
Zawodnicy mieli do pokonania 23-kilometrową trasę prowadzącą dość stromą trasą na Lubań i z powrotem do Studzionek, gdzie znajdowała się meta. Tutaj na zawodników kończących wymagający bieg czekała gorąca herbata i drobne przekąski oraz zupa. Dwóch najlepszych zawodników pokonało tę trasę pokonali w niecałe 2 godziny.
Poniżej wyniki Gorce Ultra-Trail – Winter 2019:

Open kobiet:
1. Katarzyna Wilk (2:28:49)
2. Patrycja Bereznowska (2:36:02)
3. Dominika Duczmal (2:39:50)

Open mężczyzn:
1. Tomek Skupień FanPage (1:57:58)
2. Darek Marek (1:59:09)
3. Tomasz Nosal (2:02)

W kategorii najszybszy mieszkaniec gminy Ochotnica Dolna najlepszy okazał się Sławomir Kurnyta. Dobiegł jako 21 na metę. 23 był Rafał Gabryś – trener LZS KS Gorc Ochotnica. W kategorii kobiet nie wystartowała żadna zawodniczka z gminy Ochotnica Dolna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwał GOPR oraz OSP Ochotnica Górna. 

Wieczorem, w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i odczytanie wyników biegu ,a pyszny poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej. Nagrody zwycięzcom przekazali Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk oraz Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski z Fundacji Run Vegan.

 W pomoc przy organizacji biegu włączyło się  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - Koło w Szczawnicy, które zbiera środki na budowę domu dla dorastających podopiecznych. W placówkach Stowarzyszenia w Szczawnicy, Krościenku i Ochotnicy Dolnej upieczono pyszne ciastka, które czekały na zawodników w biurze zawodów oraz na mecie. W zamian, zawodnicy mogli przekazać datki na rzecz Stowarzyszenia. Łącznie uzbierano 1018 zł.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Stowarzyszenie mogą przekazać 1% (KRS 0000122345) lub wpłacić środki na konto Stowarzyszenia: Bank Spółdzielczy Krościenko 97 8817 0000 2001 0020 4280 0001. Trwa również zbiórka, której patronuje Gorce Ultra Trail - link poniżej: https://pomagam.pl/gut-budujemydom

Organizatorem Gorce Ultra - Trail Winter była Fundacja Run Vegan oraz gmina Ochotnica Dolna. Biegi odbyły się pod patronatem wójta Tadeusza Królczyka.

JD/UG Ochotnica Dolna
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl