Sport
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 22:31

Zimowa Triada w wiosennej odsłonie

W ubiegły weekend odbyły się kolejne zawody w ramach Etapowego Biegu Górskiego Triada. Prawie 500 zawodników przyjechało w Pieniny, aby zmagać się z okolicznymi trasami.
W ramach tegorocznej Zimowej Triady biegano na dwóch dystansach etapowych do wyboru: Triada Maraton i Triada Ultra - oba składające się z trzech biegów.Każdy z etapów Triady przebiega w innym paśmie górskim: w Gorcach, Pieninach oraz Beskidzie Sądeckim.Sobotnie dwa etapy, czyli Gorce i Pieniny wszyscy uczestnicy biegli wspólnie. Pierwszy, gorczański etap liczył 22 km. Druga, najkrótsza trasa to nocny bieg przez Pieniny licząca 11 km. Najdłuższe, beskidzkie trasy przewidziano na niedzielę: maratończycy biegli 18 km a ultrasi 33 km.Biorący udział w imprezie chwalili dobre przygotowanie tras i profesjonalizm organizatorów, jednak nie wszyscy byli zadowoleni z wiosennej pogody – część biegaczy liczyło na bardziej ekstremalne doznania. Jak co roku centrum zarządzania, start i meta większości biegów znajdowały się w Krościenku n.D.Zwycięzcy poszczególnych tras:
Ultra 60 km:
Kobiety:
1. Agata Matejczuk
2. Marta Siemieniec
3. Jagoda Petryna

Mężczyźni:
1. Jakub Woźniak
2. Tomasz Baranow
3. Bartosz Mazerski

Maraton 45 km
Kobiety:
1. Justyna Woźniak
2. Daria Ogrodowczyk
3. Anna Drzyzga-Błaszczyk

Mężczyźni:
1. Daniel Krasulak
2. Błażej Knutelski
3. Michał Stopa

Głównym organizatorem Etapowego Biegu Górskiego Triada jest Fundacja Kocham Góry, która skupia wokół siebie pasjonatów gór. Są to ludzie którzy swoją pasją chcą zarazić jak najwięcej osób. Jednym ze sposobów jest właśnie organizacja biegów pod nazwą Triada. Celem zawodów jest promocja walorów przyrodniczych Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego, popularyzacja zdrowego trybu życia oraz wzrost świadomości ekologicznej i konieczności ochrony przyrody. Zawody odbywają się dwa razy w roku.

Joanna Dziubińska, zdj. Mountain Touch
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl