Sport
Środa, 14 marca 2018 13:53

Zbliża się Karpacki Wyścig Kurierów

3 kraje, 6 dni wyścigowych, 7 etapów, 22 górskie premie, blisko 950 kilometrów i Szczawnica jako jeden ze współorganizatorów - tak w skrócie zapowiada się 35 edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów.
Kolarze rywalizować będą na karpackich szosach na przełomie kwietnia i maja, w trakcie których rozegranych zostanie siedem etapów na terenie Węgier, Słowacji i Polski. W tym roku "Karpacki" rozpocznie się na Węgrzech 150 kilometrowym etapem z Veszprem do Papy, natomiast etap 5 poprowadzi ze Szczawnicy do Nowego Sącza i liczyć będzie 166 kilometrów na których wyznaczonych zostało pięć premiowanych podjazdów.

Wyścig jest jedną z największych imprez dla kolarzy poniżej 23 roku życia rozgrywanych na europejskim gruncie. Długa trasa i różnorodność profili pozwala zbierać młodzieżowcom cenne doświadczenie, nabywać cennych umiejętności i nierzadko sięgać po pierwsze w karierze sukcesy, które w przyszłości otwierają drzwi do wielkiego kolarskiego świata. Na Karpackim Wyścigu były "szlifowane talenty" m.in. Mauritiusa Lammertinka, Erika Baski, Gregora Muhlbergera, Koena Bouwmana czy Enrica Masa.

opr.s/

źródło: organizatorzy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl