Sport
Wtorek, 6 września 2016 22:21

Zawodnik Gladiatora Szymon Góra Mistrzem Świata w Kickboxingu

Ogromnym sukcesem dla Klubu Gladiator zakończyły się Mistrzostwa Świata w kickboxingu kadetów i juniorów w Dublinie. Szymon Góra wywalczył tytuł Mistrza Świata w kickboxingu.
Jest to pierwsze Mistrzostwo Świata w historii naszego klubu ale podejrzewam, że też w historii naszego regionu Grybowa i okolic. Szymon stoczył trzy walki, pierwszą wygrywając na punkty z zawodnikiem z Bułgarii, kolejna z Węgrem zakończyła się przed czasem przez TKO ( nokaut techniczny ) oczywiście na korzyść Szymka. W finale Szymon po raz kolejny zmierzył się z Bułgarem, który próbował "pomścić" swojego rodaka z pierwszej walki jednak i tym razem Szymon wyszedł z tego pojedynku zwycięsko wygrywając 3:0 i zostając Mistrzem Świata w kickboxingu w formule kicklight do 42 kg kadetów starszych! Oprócz Szymona w reprezentacji Polski na tych zawodach były też dwie inne zawodniczki z naszego klubu. Ania Gomułka reprezentowała Polskę w kategorii wagowej do 55 kg, niestety już w pierwszej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki z Włoch. Julia Oleksy walczyła w kategorii 50kg, podobnie jak Ania, Julka przegrała z Włoszką. Nie ma się czym martwić bo walki były naprawdę dobre ! Na najwyższym światowym poziomie ! Dziewczyny zostawiły na macie całe serducho i naprawdę nie dużo brakło a mielibyśmy w Gladiatorze więcej medali MŚ. Znając dziewczyny ta porażka będzie dla nich motorem napędowym do jeszcze większej pracy na treningach. A wtedy sukces to tylko kwestia czasu. Zresztą trzeba pamiętać, że Mistrzostwa Świata to impreza na której nie ma ludzi z przypadku. I duma mnie rozpiera na myśl, że wśród tej światowej czołówki jest trójka moich zawodników! Jestem dumny!

Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować ludziom i instytucjom bez których ten wyjazd nie był by możliwy. Dziękujemy naszym sponsorom. Jak widać warto w nas inwestować. Dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Miastu Grybów, Gminie Grybów, Betoniarni Stelmach Cieniawa, Firmie Wac-Woj, Firmie MIKULEC, Restauracji Fenix w Grybowie, Firmie Elektro-Partner A.S Janusz Broda, Firmie Florex Mariusz i Ewa Pękala, Bankowi Spółdzielczemu w Grybowie, FUH Joltar Stróże, Firmie Comtelnet z Grybowa, GS Grybów, Firmie Tadex- Pol, Auto komis Grzegorz Sekuła, Binczarowa, Firma Rod-Bruk z Siołkowej, Sklep z suplementami diety SPORT NUTRITION, SW Projekt Sebastian Wierzchanowski, Panu Pawłowi Krok, Panu Janowi Sawickiemu i Panu Radosławowi Szeligiewicz.

Amadeusz Kwiatkowski Uczniowski Klub Sportowy Gladiator

źródło: Uczniowski Klub Sportowy Gladiator w Binczarowej

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl