Sport
Wtorek, 11 września 2018 14:08

Zatorzanin wicemistrzem w Enduro!

Michał Topór stał się czarnym koniem w prestiżowych i niezwykle wymagających zawodach.

Przedstawiciele UKS Sokół z Zatora wyjaśniają, że Enduro, to wysoce ekstremalny sport, polegający na pokonywaniu bardzo trudnych tras, podzielonych na odcinki specjalne. Tym bardziej cieszy znakomity wynik zawodnika z Doliny Karpia.

- Michał, znany jest z tego, iż bardzo dobrze „dogaduje” się z każdym ze swych rowerów i to w każdym możliym terenie – opisuje Sebastian Żabiński. - Dlatego padł pomysł, na próbie sił w Mistrzostwach Polski Enduro. Organizacja tego przedsięwzięcia nie była łatwa. Nie mając specjalistycznego sprzętu i większego doświadczenia, przez wielu, byliśmy skazani na porażkę.

Na szczęście sportowcom z Zatora zaufał producent rowerów. - Na prośbę o udostępnienie roweru, właściwie w tym samym dniu dostaliśmy zaproszenie do fabryki, po najwyższej klasy sprzęt. Wizyta w Czechach, krótkie spotkanie z działem marketingu i mamy rower w bagażniku. Lekkie modyfikacje ogumienia, mleko w miejsce dętek i Michał zaczyna uczyć się wykorzystywać możliwości, jakie daje ten rower – relacjonuje Żabiński.

Efekt? „Enduro żółtodziób” staje na starcie Mistrzostw Polski i.. zostaje wicemistrzem Polski w Elicie!

Opr. eł/fot. Ewa Kania, Paweł Kazuła
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl