Sport
Poniedziałek, 15 października 2018 18:22

Zatorscy kolarze znów w czołówce

W Sieprawiu, na specjalnie wybudowanym torze do jazdy rowerem MTB, został rozegrany finał wojewódzki szkolnych zawodów w kolarstwie górskim.

W zawodach rywalizowano w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży oraz w Licealiadzie. W każdej z tych kategorii stanęli na starcie zawodnicy UKS Sokół Zator.

- Choć tym razem, trofea sportowe zdobywali nie dla klubu a dla swoich szkół, to emocje były jednakowe, lub nawet jeszcze większe, niż podczas zawodów ogólnopolskich. Na starcie stanęli zarówno zawodnicy trenujący na co dzień kolarstwo, jak i ich rówieśnicy, jeżdżący amatorsko i okazjonalnie – podają zatorscy urzędnicy.

Kolarze Sokoła Zator, przywieźli aż 3 medale finału wojewódzkiego. Inez Durlak, będąc najmłodszą zawodniczkom w swojej kategorii, po pasjonującej walce zwyciężyła w swoim wyścigu zdobywając złoty medal. Wicemistrzem województwa, został Kamil Łaziński, uczeń szkoły w Graboszycach. Brąz wywalczył Michał Śliwiński, jednak uczeń pierwszej klasy szkoły średniej, walczył z zawodnikami o 4 lata starszymi – obiecał, że za rok już wygra. Na czwartym miejscu do mety dotarł uczeń ZSO Zator – Dawid Śliwiński. Dawid również stoczył walkę ze starszymi kolegami rywalizując w swojej kategorii.

Opr. eł/fot. UM Zatora
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl