Sport
Sobota, 10 lutego 2018 15:43

Zakończył się rozgrywany był 13. Polish Cup 2018 z udziałem reprezentacji Polski U-19

W biało – czerwonych barwach wystąpiło pięć zawodniczek MMKS Podhale Nowy Targ. Były to - Dominika Buczek, Zuzanna Pudzisz, Zuzanna Krzystyniak, Anna Osmala i Gabriela Pysz, wszystkie dopingowane przez najbliższą rodzinę.
Dla dziewcząt - poza Zuzką Krzystyniak - był to debiut w kadrze. Pierwszego dnia Polki rozegrały dwa spotkania, uległy Szwajcarkom 1:5 choć to one, jako pierwsze strzeliły bramkę. Na listę strzelców wpisała się Dominika Buczek. W kolejnym meczu reprezentacja Niemiec zeszła z boiska pokonana 12:1. I tutaj wychowanki MMKS Podhale były aktywne. Hat trick zaliczyła Buczek, Pysz strzeliła dwie bramki i tyle samo Osmala, a Krzystyniak zaliczyła dwie asysty.

Drugiego dnia Polki uległy Czeszkom 0:2 i Słowacji 1:2. Ostatniego dnia zagrały z rówieśniczkami z Norwegii. Bramka Ani Osmala i dwie asysty Buczek okazały się za mało, bo to rywalki wygrały 3:4. Polska zajęła w turnieju piate miejsce. W klasyfikacji kanadyjskiej drugie miejsce zajęła Dominika Buczek z 9 punktami (4 gole i 5 asyst), w pierwszej 10-tce załapała się jeszcze Ania Osmala z 5 pkt. (3 gole i 2 asysty).

opr. sles

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl