Sport
Środa, 15 czerwca 2016 22:33

Żaki z Czarnego Dunajca obronili tytuł mistrzowski

Turniejem rozegranym w Waksmundzie zakończyły się rozgrywki I ligi Żaków Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Tytuł mistrzowski zdobyła po raz drugi z rzędu drużyna Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec.
Tym razem rozgrywki były bardzo wyrównane do ostatniego turnieju trwała zacięta rywalizacja pomiędzy młodymi zawodnikami z Czarnego Dunajca a drużyną Huraganu Waksmund. W bezpośrednim meczu pomiędzy drużynami padł remi s a o tytule zadecydowała porażka drużyny z Waksmundu w spotkaniu z drużyną z Ostrowska.

Ponadto w rywalizacji indywidualnej Mistrzem strzelców I ligi Żaków w zakończonym sezonie został zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec Mateusz Maciusiak.

„Przed turniejem najważniejsze było dla mnie aby był spokój, gdyż obrona tytułu mistrzowskiego jest trudniejsza od jego zdobycia. Zawsze powtarzam moim zawodnikom że najważniejsza jest zabawa a wyniki przyjdą same. Przed nami jeszcze dużo pracy, pewnie nie raz jeszcze wygramy i też nie raz przegramy. Dla mnie każdy z tych małych zawodników jest bardzo ważny. Ja jako trener dziękuje rodzicom za wsparcie, Prezesowi który zawsze jest na ,,Tak" oraz całemu Zarządowi, Gminie , Wójtowi, naszemu kierownikowi drużyny, oraz wszystkim tym którzy nas wspierają. Liga się skończyła i zaczynamy kolejny ciężki okres przygotowań tym razem w wyższej kategorii wiekowej. Trzymajcie za nas kciuki.”

Tak ostatni turniej i cały sezon podsumował trener mistrzowskiej drużyny Maksymilian Sobula.

Więcej informacji oraz fotorelacji z mijającego sezonu można znaleźć na stronie akademii www.wislaczarnydunajec.pl oraz na profilu www.facebook.com/AkademiaPilkarskaWislaCzarnyDunajec/

źródło: AP Wisła Czarny Dunajec

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl