Sport
Wtorek, 8 stycznia 2019 14:40

Wisła Kraków pod okiem prokuratury

Policjanci i funkcjonariusze CBŚP weszli m.in. do siedziby spółki Wisła Kraków jak i Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Wydziału III ds. Przestępczości Gospodarczej wszczęli śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki.

- W realizacji czynności w dniu dzisiejszym, na podstawie postanowień prokuratora w 15 lokalach, w tym w siedzibach Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków prowadzone były przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji czynności przeszukani, mające na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie. - Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje.

Ponadto 4 stycznia 2018 roku do Prokuratury Okręgowej w Krakowie wpłynęło pismo krakowskiego adwokata, stanowiące zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw związanych z funkcjonowaniem Wisły Kraków S.A. Pismo to zostało dołączone do wcześniej zarejestrowanej sprawy.

Opr. eł/fot. Magiczny Kraków
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl