Sport
Piątek, 29 lipca 2016 21:36

Wisła Kraków ma nowego właściciela. Logo Tele-Foniki zniknie z koszulek zawodników

Po prawie 19 latach Bogusław Cupiał i Tele-Fonika przestali być właścicielem Wisły Kraków. To historyczny chwila w historii klubu i polskiej piłki. Nowym właścicielem Białej Gwiazdy został Jakub Meresiński, a dyrektorem sportowym Marek Citko - informuje portal LoveKraków.
Bogusław Cupiał od dłuższego czasu przymierzał się do oddania Wisły w dobre ręce. Wynikało to między innymi z umowy między jego firmą - Tele-Foniką - a bankami, które udzieliły jej kredytów. Nie chciały finansować piłkarskiej spółki.

„Wychodząc naprzeciw rosnącej konkurencji i wyzwaniom globalnej gospodarki władze Grupy zobowiązały Zarząd do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zgodnie z obowiązującym dokumentem - zasoby finansowe i techniczne będą przeznaczone w całości na rozwój produkcji i technologii wytwarzania kabli różnych zastosowań w sześciu należących do Grupy Kapitałowej zakładach w trzech krajach. Ta decyzja podyktowana jest odpowiedzialnością za tworzone przez nas 3200 miejsc pracy. Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej” – czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu.

W piątek – po wypełnieniu ściśle określonych warunków - Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Został nim Jakub Meresiński, przedsiębiorca z branży spożywczej, który niedawno chciał kupić Koronę Kielce. Dyrektorem sportowym będzie były piłkarz Marek Citko, reprezentant Polski. Występował m.in. w Jagiellonii Białystok, Widzewie Łódź, Legii Warszawa, Cracovii i Polonii Warszawa.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy właściciel przejął klub za około 14 milionów złotych. To dziesięć procent kwoty, jaką przez lata Bogusław Cupiał zainwestował w Wisłę. „Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej. Znając zamierzenia i możliwości sponsorsko-sportowe nowego Inwestora jesteśmy przekonani, że wykorzysta on wszystkie swoje możliwości i atuty Klubu do jego dalszej rozbudowy i rozwoju” – pisze oficjalna strona internetowa klubu.

- Cupiał przejął Wisłę 19 lat temu. Za jego „ery” zespół zdobył osiem mistrzostw Polski, dwa Puchary Polski, Puchar Ligi oraz Superpuchar. Klub z powodzeniem grał w Pucharze UEFA, ale mimo kilku prób nie udało mu się awansować do wymarzonej przez Cupiała Ligi Mistrzów. W ostatnich latach klub zaczął podupadać i pogrążać się w marazmie - podsumowuje Michał Knura na LoveKraków.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl