Sport
Środa, 7 września 2016 20:00

VII Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju

9 września (piątek) rozpoczynają się trzydniowe zmagania (9-11 września) dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci. Będą spotkania z mistrzami sportu, warsztaty, seminaria, strefy gier i zabaw oraz koncerty gwiazd. Zapraszamy na VII Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.
Ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów - to dowód na to, że Krynicki PKO Festiwal Biegowy jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce.

Impreza rozpoczyna się w piątek 9 września o godz. 11 od eliminacji do Biegu Małopolski.

Najtrudniejszą konkurencją jest Iron Run czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez trzy dni zawodów. Oprócz umiejętności biegowych i wytrzymałościowych, uczestnicy wykazują się charakterem, wiedzą o żywieniu i regeneracji.

Wyzwaniem jest także stukilometrowy Bieg 7 Dolin w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim. Trasa, prowadząca przez Rytro, Piwniczną Zdrój i Wierchomlę rzuca wyzwanie śmiało poczynającym sobie na podbiegach i zbiegach. Zawodnicy startują o trzeciej nad ranem, finiszują do godz. 20 na krynickim deptaku, przy owacjach kibiców.

Adepci biegów górskich mogą wybierać także spośród krótszych dystansów – od 2,6 km pionowej wspinaczki w Biegu na Jaworzynę Krynicką, przez 17 km Runek Run i Bieg Górski 34 km, po Ultramaraton 64 km, dedykowany zaprawionym w biegowych bojach.

Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka - bieg na 10 km organizowany na opadającej na całej długości trasie z Krynicy do Muszyny. Padają na niej najlepsze wyniki w kraju, a biegacze biją swoje rekordy życiowe.

W programie Festiwalu Biegowego są też Koral Maraton z mekką biegaczy – podbiegiem na Romę, Konspol Półmaraton z nową i szybką trasą do Tylicza czy Krynicka Mila, w której biegacze gonią marzenia, czyli złamanie bariery 4 minut. Uczestnicy Festiwalu ponownie pobiegną też nocą (trasy 5 i 7 km), a z pomocą kijków, w formule nordic walking wejdą na Górę Parkową oraz szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będą też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem - tu liczy się przede wszystkim kreatywność, a nie szybkość.

Podczas siódmego Festiwalu Biegowego odbędą się tradycyjnie koncerty gwiazd polskiej estrady (Gooral, Mezo, Żuki), Targi EXPO ze 150 wystawcami (jedne z największych targów sportowych w Polsce) oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze (m.in. Marcin Lewandowski, prof. Grzegorz Kołodko, Michał Jeliński, Artur Kozłowski). Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych.

W Krynicy po raz trzeci rozstrzygnięte zostaną plebiscyty na Biegowe Wydarzenie i Dziennikarza Roku, a po raz drugi – na Biegową Książkę Roku. Kandydatów do nagród nominują i nagrody przyznają czytelnicy portalu biegowego www.FestiwalBiegow.pl

Pula nagród tegorocznego Festiwalu Biegowego to aż 450 000 złotych, a nagrodą główną jest samochód osobowy, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”. To kolejny wyróżnik imprezy, która na przestrzeni lat stała się sportowym świętem dla polskich - i nie tylko - biegaczy amatorów.

Na kilkadziesiąt godzin przed startem lista zgłoszeń imprezy zawiera już ponad 11 000 osób z całej Polski i zagranicy. Dotychczasowy rekord frekwencji imprezy to 7 150 osób - wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity.

Tutaj znajdziesz program festiwalu.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl