Sport
Piątek, 22 lipca 2016 21:31

Tatra Vertical – pobiegnij z kozicami!

Chcesz spróbować swoich sił w górskim biegu w sercu Tatr? Weź udział w Tatra Vertical, który odbędzie się 13 sierpnia w Tatrach Zachodnich. To wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na dystansie ok. 10 km i przewyższeniu liczącym ponad 1000 metrów, w wysokogórskich warunkach. Start w jednej z najpiękniejszych tatrzańskich dolin – Chochołowskiej, a meta - na Wołowcu (2064 m n.p.m.).
Miejsce startu zaplanowano na Polanie Huciska (982 m n.p.m.) w Dolinie Chochołowskiej. Trasa prowadzi na Polanę Chochołowską, by przy schronisku PTTK skręcić w prawo i „odbić” w górę żółtym szlakiem. Od tego miejsca biegacze będą mieli do pokonania główne przewyższenie: podbieg – na Grzesia (1653) i dalej granią, niebieskim szlakiem, przez Długi Upłaz na Rakoń (1879) i Wołowiec (2064), gdzie znajduje się meta.

Dystans: ok. 10 km, przewyższenie: 1187 m.

Tatra Vertical to jeden z trzech planowanych biegów górskich w ramach Tatrzańskiego Festiwaluy Biegowego. Oprócz Tatra Vertical odbędą się jeszcze Tatra Fest Bieg oraz Bieg Świstaka. Szczegóły i zapisy: www.tatrafestbieg.pl

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl