Sport
Czwartek, 16 października 2014 23:27

Szarotki powalczą o fotel lidera PLH

Szykuje się nam iście hokejowy weekend w Nowym Targu. Do stolicy Polskiego hokeja przyjadą vicemistrz Polski – GKS Tychy (piątek) oraz brązowy medalista z poprzedniego sezonu JKH Jastrzębie (niedziela). Przed hokeistami MMKS Podhale Nowy Targ trudne zadanie, lecz nie niewykonalne podtrzymać passę meczy bez porażek. Ewentualna wygrana w piątkowym meczu spowoduje, że Podhale zostanie samodzielnym liderem tabeli PLH.
Nowotarżanie na 8 meczów dotychczas rozegranych ulegli tylko raz na samym początku Sanokowi 1:10. Ale o tej porażce już nikt nie pamięta, bowiem od tego czasu Szarotki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jak na razie licznik zatrzymał się na 7 wygranych z rzędu. Już w piątek na zakończenie I rundy do Nowego Targu przyjadą hokeiści GKS Tychy, którzy także w 8 dotychczas rozegranych meczach doznali tylko jednej porażki i też z Sanokiem. W Tychach grają wychowankowie MMKS Kacper Guzik i Marcin Kolusz, więc zapewne będą się chcieli zaprezentować swoje umiejętności przed nowotarską publicznością. - Na pewno rundę chcemy zakończyć w dobrym stylu, ale nie możemy myśleć o serii 7 zwycięstw to już jest za nami. Najważniejsze dopiero przed nami i w meczach z Tychami i Jastrzębiem na pewno główna rolę odegra gra defensywna. Na razie wszyscy są do dyspozycji trenera i oby utrzymało się to do piątku Mamy nadzieję, że przyjdzie wielu kibiców i będą nas wspierać, bo jest nam to potrzebne – mówi napastnik Podhala Patryk Wronka.

Dwa dni później na początek II rundy Podhale zmierzy się z Jastrzębiem. JKH w I rundzie przegrało na własnym lodzie z Podhalem, 1:2 więc do stolicy Podhala przyjadą by zrewanżować się za tamtą porażkę. – Wszyscy są zdrowi i gotowi na te spotkania fizycznie i mentalnie. Chcielibyśmy dobrze zakończyć tą rundę i sprawić kibicom dużo radości wynikającej z naszej gry. Ostatnia seria zwycięstw tkwi w tym, że realizujemy założenia taktyczne, które sobie powiemy przed meczem i koncentrujemy się maksymalnie na całe spotkanie – wyjaśnia Damian Tomasik.

Czy Podhale będzie w stanie pokonać obie Śląskie drużyny? Niebagatelne znaczenie odegrają kibice, którzy swoją liczną obecnością i głośnym dopingiem mogą swój ukochany zespół ponieść po zwycięstwa.

W trakcie meczu z Tychami odbędzie konkurs „ Zabawa z krążkiem” tym razem do wygrania jest kurs na prawo jazdy kat kat. AM, A1, A2 lub A. Więcej : < TUTAJ >

Swój dzień przed meczem MMKS Podhale Nowy Targ – GKS Tychy będą mieć również nasi najmłodsi reprezentanci z grupy naborowej. Młodzi adepci hokeja dostąpią zaszczytu wyprowadzenia na lód hokeistów obu drużyn.

Pyzowski Szymon, zdj. Michał Bachulski

źródło: MMKS Podhale

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl