Sport
Wtorek, 21 października 2014 19:35

Sukces oświęcimskiej policjantki, zdobyła Mistrzostwo Europy w Kobudo

Patrycja Pszczelińska, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ponownie stanęła na podium, tym razem zdobywając złoty medal i otrzymując tytuł Mistrzyni Europy w Kobudo.
W dniach 18 – 19 października br. w Nowem nad Wisłą odbyły się Mistrzostwa Europy IMAFE 2014. W składzie 17 - osobowej kadry narodowej reprezentującej Polskę w kategorii Kobudo znalazła się policjantka z oświęcimskiej komendy Policji sierżant Patrycja Pszczelińska – aktualna Mistrzyni Polski w Kobudo.

W Mistrzostwach Europy w różnych konkurencjach zmagało się ponad stu zawodników z 6 krajów europejskich, w tym z Niemiec, Włoch, Belgii, Szwecji, Bośni i Hercegowiny. W finale zawodów Patrycja Pszczelińska o zwycięstwo rywalizowała z reprezentantką Niemiec i po dogrywce zwyciężyła. Na podium stanęła wraz ze swoją niemiecką rywalką, która zajęła II miejsce, natomiast III miejsce zajęła również Polka Adrianna Dłubisz - klubowa koleżanka Patrycji.

Sierżant Patrycja Pszczelińska jest policjantką Wydziału Kryminalnego Oświęcimskiej Komendy Policji.

W Policji służy od trzech lat, a po służbie z pasją trenuje wschodnie sztuki walki. Specjalizuje się w Kobudo, które jest starą sztuką walki wywodzącą się z Okinawy gdzie jako broni do samoobrony używano zaadaptowanych prostych narzędzi rolniczych. Mistrzyni swoją sportową przygodę z wschodnimi sztukami walki rozpoczęła już jako siedmioletnia dziewczynka, aby po 5 latach zdobyć Mistrzostwo Polski juniorów w Ju Jitsu. W tym roku jej zaangażowanie i wysiłek doprowadziły do sukcesu na Mistrzostwach Polski w Olkuszu gdzie zdobyła Mistrzostwo Polski w Kobudo, aby po kilku miesiącach sięgnąć po mistrzostwo Europy. Aktualnie Patrycja przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl