Sport
Środa, 18 września 2019 17:52

Sprint na śniegu

W sobotę (21.09) na stadionie krakowskiej AWF z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego zostaną rozegrane - nietypowe jak na tę porę roku - biegi narciarskie w sprincie na śniegu.
Tego dnia w Krakowie pojawi się śnieg, a dokładniej biały puch. W sobotnie przedpołudnie biegacze narciarscy będą rywalizować w zawodach sprinterskich. Najpierw zostaną rozegrane kwalifikacje, po nich ćwierćfinały i półfinały. O godz. 14 rozpoczną się pokazy dzieci, które zaprezentują jak można jeździć i bawić się na nartach biegowych. Tuż po pokazach dzieci zaplanowano finały zawodów sprinterskich.

- Na widowni nie może zabraknąć mieszkańców Krakowa, bo tuż po zakończeniu zawodów chętni będą mogli spróbować swoich sił na biegówkach - zachęca do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu sportowym wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Stanie się to po godz. 16, gdy trasa zostanie udostępniona dla kibiców. Będzie można wypożyczyć kompletny sprzęt i pobiegać na nartach. W niedzielę (22.09) trasa również będzie dostępna dla kibiców w godz. 10-17.

Program zawodów - sobota, 21.09.2019:

9 kwalifikacje (w każdej grupie do ćwierćfinałów kwalifikuje się 16 zawodników)

11.15 ćwierćfinały, półfinały

15.15 finały

16 dekoracja

Wstęp na zawody sprinterskie będzie bezpłatny. Głównym partnerem wydarzenia jest Małopolska.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl