Sport
Piątek, 24 czerwca 2016 11:55

Rusza druga edycja OSHEE Camp

W najbliższy poniedziałek w Niepołomicach rozpoczyna się obóz piłkarski dla dzieci, prowadzony przez trenerów Borussii Dortmund.
Już od 27 czerwca w Niepołomicach będziemy mogli oglądać młode talenty biorące udział w szkółce piłkarskiej prowadzonej przez trenerów Borussii Dortmund. Klub oraz organizator obozu – firma OSHEE szykują się na przyjęcie pięćdziesięciorga młodych piłkarzy – chłopców i dziewczynek wybranych w konkursie fotograficznym. Trwający 5 dni obóz odbędzie się na odświeżonym i unowocześnionym stadionie miejskim.

Pasja połączona z talentem może wróżyć wielką karierę. Dlatego podczas niepołomickiego spotkania dzieci w wieku od 7 do 12 lat otrzymają możliwość nauki od profesjonalnych trenerów. Zostaną im zapewnione warunki odpowiednie dla młodych sportowców. Nie będą to tylko treningi piłkarskie, ale także mentalne, które zwiększą motywację i rozwiną sportowe zainteresowania.

- Większość piłkarzy światowej sławy zaczynała grać we wczesnym dzieciństwie. Najpierw stawiali pierwsze kroki w miejscowych szkółkach piłkarskich, gdzie z sezonu na sezon szlifowali swoje umiejętności, a potem trafiali do profesjonalnych klubów. Messi rozpoczął przygodę z piłką, gdy miał 5 lat, a Robert Lewandowski już jako 9-latek stał się zawodnikiem klubu sportowego. Młodych znakomitości jest wśród dzieci wiele, niestety nie wszyscy trafiają w odpowiednie miejsca, czyli do szkółek piłkarskich, które kształtują przyszłych piłkarzy. Wielu z nich nie zostaje odpowiednio pokierowanych i swoją pasję pielęgnuje tylko jako hobby, nie zamieniając jej w profesję, z którą można łączyć przyszłość – mówi Karolina Kosyna, Manager ds. komunikacji w OSHEE, organizatora obozu OSHEE Camp.

Euro2016 to dobra okazja do aktywowania młodych osób. Emocje, jakich doświadcza się w trakcie kibicowania, są niesamowite. Fani piłki nożnej oglądają swoich idoli i nabierają chęci do tego, aby pójść w ich ślady. Jednakże same Mistrzostwa Europy nie wystarczą. Konieczne jest zachęcanie młodzieży do sportu poprzez tworzenie profesjonalnych miejsc umożliwiających rozwój umiejętności. Dlatego OSHEE już drugi raz organizuje letnią szkółkę piłkarską OSHEE Camp, dającą szansę na rozwój pod okiem profesjonalnych trenerów.

– OSHEE dąży do tego, aby rozbudzać w dzieciach pasję do sportu i zachęcać ich do zdrowego stylu życia. Dlatego po raz kolejny organizujemy obóz piłkarski prowadzony przez trenerów Borussii Dortmund. Chcemy zadbać o to, aby wielkie talenty nie zostały zmarnowane i rozkwitały pod okiem najlepszych specjalistów. Zapewniamy nie tylko opiekę trenerską, ale także dietetyczną dla chłopców i dziewczynek, którzy biorą udział w naszej letniej szkółce. To wspaniałe uczucie kształtować i inspirować młodych ludzi. A jeśli kiedyś dowiemy się, że któryś z naszych uczestników został światowej sławy piłkarzem, będziemy z tego ogromnie dumni – dodaje Karolina Kosyna.

Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy słynny Pelé czerpali dobre wzorce od swoich ojców, którzy również byli piłkarzami. Nie wszystkie dzieci mają w swoich rodzinach futbolistów, dlatego warto poprzez sportowe inicjatywy zachęcać je do rozwijania piłkarskich umiejętności. Może właśnie podczas gry i integracji z rówieśnikami nastąpi u nich przełomowy moment i zdecydują się na rozpoczęcie sportowej kariery. Może podczas OSHEE Camp znajdzie się wśród zawodników następca Lewandowskiego. Ważne jest, aby dawać dzieciom szansę na rozkwit umiejętności.

Trenerzy Borussi Dortmund zadbają o odpowiedni dobór ćwiczeń, które wpływają na rozwój i nie zagrażają zdrowiu. W młodym wieku trzeba postawić na szlifowanie techniki piłkarza, pracę nad kondycją oraz koordynacją. Podczas letniej szkółki dzieci nauczą się, jak prowadzić piłkę, wykonywać zwody, przyjęcia, drybling oraz podania. To podstawowe elementy, które są kluczem do osiągnięcia sukcesu w piłce nożnej.

- Obóz trwa tylko 5 dni – jest to 10 jednostek treningowych i zdajemy sobie sprawę, że w tak krótkim czasie nie odnajdziemy nowego piłkarza Borussii Dortmund, ale chcemy zaszczepić w dzieciach pozytywne emocje, radość z bycia na początku drogi do zostania piłkarzem. Dążymy do tego, by uczestnicy naszego obozu w czasie dalszych treningów we własnych klubach nie stracili nigdy wiary we własne umiejętności ani radości z piłki. Chcemy, by w każdym kontakcie z piłką nożną czerpali mnóstwo pozytywnych emocji z uprawiana tej pięknej dyscypliny. To jest dla nas cel nadrzędny, który przyświeca nam, odkąd zaczęliśmy prowadzić nasze kursy piłkarskie w Polsce – podkreśla Michał Zioło, szkoleniowiec szkółki piłkarskiej Borussii Dortmund.

OSHEE Camp rozpocznie się 27 czerwca w Niepołomicach. Młodzi uczestnicy zamieszkają w Zamku Królewskim i wezmą udział w intensywnym szkoleniu piłkarskim. Wydarzenie będzie również atrakcją dla mieszkańców miasta, którzy będą mogli oglądać zmagania wschodzących gwiazd piłkarskich oraz porozmawiać z profesjonalnymi trenerami.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl