Sport
Poniedziałek, 29 września 2014 18:43

Rozgrywki podhalańskiej ligi Żaków (zdjęcia)

Turniejem w Szaflarach zakończyła się jesienna runda rozgrywek w ramach Podhalańskiej ligi Żaków. W trzecim w tej rundzie spotkaniu udział wzięły drużyny Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec, KS Zakopane, LKS Szaflary, Łęgi Nowa Biała oraz UKS2 Zakopane.
Liderem tabeli po dwóch rozegranych turniejach była debiutująca w tym roku w rozgrywkach drużyna Żaków z Akademii Piłkarskiej Wisły.

Pierwszym rywalem młodych piłkarzy z Czarnego Dunajca była drużyna KS Zakopane. Po zaciętym meczu drużyna Wisły pewnie wygrała zdobywając trzy i nie tracąc żadnej bramki. trzy trafienia.

AP Wisła Czarny Dunajec vs KS Zakopane 3:0
Zdobywcy bramek (AP Wisła Czarny Dunajec):
Łukasz Stołowski - 3

W drugim rozegranym meczu zawodnicy AP Wisła Czarny Dunajec spotkali się z zawodnikami UKS 2 Zakopane. Mecz stał na wysokim poziomie i nie brakowało okazji do zdobycia bramki tak dla jednej, jak i dla drugiej drużyn. Pomimo wypracowanej - w końcówce przez drużynę Akademii Piłkarskiej Wisły – przewagi, to zawodnicy UKS 2 po skutecznym kontrataku zdobyli decydującą o wygranej bramkę.

AP Wisła Czarny Dunajec vs UKS 2 Zakopane 0:1

Kolejną drużyną, z którą zagrali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły, była drużyna Łęgi Nowa Biała. W tym meczu zawodnicy Wisły zdobyli aż 4 gole, nie tracąc żadnego i pewnie pokonali kolegów z Nowej Białej.

AP Wisła Czarny Dunajec – ŁĘGI Nowa Biała 4:0
Zdobywcy bramek (AP Wisła Czarny Dunajec):
Łukasz Stołowski - 2
Bartek Czyszczoń -1
Oskar Hodorowicz -1

Ostatnim meczem Żaków z Czarnego Dunajca było spotkanie rozegrane z gospodarzem turnieju LKS Szaflary. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły od początku przejęli inicjatywę w spotkaniu i zdobyli aż pięć bramek a wzorowa postawa obrony oraz bramkarza pozwoliła drużynie zachować czyste konto.

AP Wisła Czarny Dunajec – LKS Szaflary 5:0
Zdobywcy bramek (AP Wisła Czarny Dunajec):
Hubert Hodorowicz - 1
Łukasz Stołowski - 2
Bartek Czyszczoń -1
Oskar Hodorowicz -1

Zwycięzcą turnieju w Szaflarach oraz nowym liderem tabeli została drużyna Żaków UKS 2 Zakopane. Pomimo utraty pozycji lidera zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec jesienne rozgrywki mogą zaliczyć do bardzo udanych. Drugie miejsce w tabeli z zaledwie jedno punkową stratą do lidera dla debiutującej w rozgrywkach drużyny dobrze wróży w perspektywie drugiej rundy rozgrywek. Teraz przed zawodnikami przerwa zimowa, okazja i czas do doskonalenia umiejętności piłkarskich. Rozgrywki rundy wiosennej rozpoczną się zapewne w maju przeszłego roku.

Wyniki pozostałych spotkań turnieju:
UKS 2 Zakopane - ŁĘGI Nowa Biała 3:0
ŁĘGI Nowa Biała – ŁKS Szaflary 0:4
ŁKS Szaflary – KS Zakopane 1:1
KS Zakopane - UKS 2 Zakopane 0:1
ŁĘGI Nowa Biała – KS Zakopane 2:1
ŁKS Szaflary – UKS 2 Zakopane 0:2

Tabela po dwóch turniejach (nieoficjalna)
1. UKS 2 Zakopane 29 pkt.
2. AP Wisła Czarny Dunajec 28 pkt.
3. LKS Szaflary 11 pkt.
4. KS Zakopane 11 pkt.
5. ŁĘGI 0 pkt.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie www.wislaczarnydunajec.pl

źródło: AP Wisła Czarny Dunajec, zdj. Marcin Rafacz
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl