Sport
Środa, 22 sierpnia 2018 12:49

Puchar Pienin im. Bronisława Warusia odwołany

Klub Sportowy Sokolica poinformował, że w tym roku nie odbędzie się planowany na 2 września Puchar Pienin im. Bronisława Warusia.
Zarząd klubu reprezentowany przez prezesa Leszka Bobaka wystosował pismo do Polskiego Związku Kajakowego informujące o odwołaniu corocznych zawodów. W piśmie tym czytamy, iż w związku z powodzią, któa niedawno przeszła przez gminę Krościenko tor kajakowy został zniszczony (słupy na których zawieszone były bramki zabrała woda, naruszony został brzeg oraz poprzesuwane są kamienie w korycie rzeki). W zaistniałej sytuacji zarząd klubu podjął uchwałę o odwołaniu tegorocznych zawodów.

W piśmie tym czytamy: "Ponadto uzasadniamy to także tym, iż po spotkaniu z Władzami Gminy nie możemy liczyć na pomoc finansową, gdyż jasno nam przekazano, że Gmina nie posiada obecnie środków finansowych. My jako Klub bez wsparcia z zewnątrz sami nie jesteśmy w stanie odbudować infrastruktury toru kajakowego i zorganizować zawodów. (…) Przykro nam bardzo, że musimy odwołać „Puchar Pienin”, ale brak środków finansowych nas do tego zmusił”.

JD, fot. Archiwum
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl