Sport
Piątek, 6 sierpnia 2021 07:35

Puchar Europy w bulderingu już w najbliższy weekend

Emocje sportowe w świecie wspinaczkowym sięgają zenitu za sprawą rozgrywanych właśnie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. A już w najbliższy weekend, zanim opadnie kurz po zmaganiach olimpijskich, na krakowskim Avatarze zostanie rozegrany Puchar Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2021 w boulderningu.
Od zawodów w Krakowie, gdzie zmierzą się boulderowcy z całej Europy dzieli nas tylko kilkadziesiąt godzin. Routesetterzy już od wtorku pracują nad problemami, z którymi zmierzą się zawodnicy. Rolę Chief Routesettera IFSC objął Matthieu Dutray z Francji. Wspiera go Nimrod Marcus z Izraela oraz dobrze wszystkim znana ekipa układaczy z naszego rodzimego podwórka: Olga Niemiec, Łukasz Smagała, Piotr Smaroń i Piotr Suder.

Zmagania rozpoczną się sobotnimi eliminacjami mężczyzn o godzinie 9.00, następnie o 16.00 o awans do rundy półfinałowej powalczą kobiety. Całe sobotnie wydarzenie będzie można śledzić na żywo tutaj.

Niedziela będzie stała pod znakiem rundy półfinałowej i finałowej. O godzinie 11.00 rozegrany zostanie półfinał kobiet i mężczyzn, natomiast o godzinie 18.00 od prezentacji zawodników rozpocznie się runda finałowa. Livestream z tego dnia dostępny będzie tutaj.

O nietuzinkowy komentarz podczas całych zawodów w hali Avatara zadba Andrzej Mecherzyński-Wiktor, natomiast livestream w języku angielskim komentował będzie Grzegorz „Żółw” Karolak.

Jeśli chcecie przeżywać emocje Pucharu Europy w większym gronie zapraszamy Was na transmisję relacji LIVE na ściany wspinaczkowe i nie tylko w całej Polsce. Streaming będzie emitowany na: Blok Hausie w Poznaniu, Cruxie w Warszawie, Spot Boulder Caffe w Łodzi, Boulderowni Groto we Wrocławiu, Eigerze we Wrocławiu, Trafo Base Camp w Podlesicach, BloKatowice w Katowicach, Bazie Mountain Climbing School w Jerzmanowicach, Cube Baldy & Kawa w Krakowie oraz Barze Balkan w Krakowie. Gorąco zachęcamy do wspólnego kibicowania!

A jeżeli chcielibyście obejrzeć zmagania Pucharu Europy na krakowskim Avatarze to mamy dla Was kilka wejściówek na sobotę i niedzielę. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na niewielką przestrzeń, dlatego kierować się będziemy zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Z uwagi na rangę zawodów, dobro, zdrowie i bezpieczeństwo zawodników z całej Europy możemy wpuszczać jedynie osoby zaszczepione.

Bilety kosztują symboliczne kilka złotych, które w całości przekażemy na rzecz Schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Można je zakupić pod tym linkiem.

Imprezą towarzyszącą Pucharu Europy będzie spotkanie wspinaczy wszelkiej maści o nazwie Climbing Days na Jurze Południowej w Jerzmanowicach, tuż pod Słonecznymi Skałami w bazie Mountain Climbing School. Zapowiedź tego co będzie się działo podczas weekendu 6-8 sierpnia 2021 znajdziecie w filmiku poniżej. Gwarantujemy – będzie się działo!
Zapisy na warsztaty i rezerwacje miejsc w bazie znajdziecie na stronie wydarzenia.Puchar Europy we wspinaczce sportowej MAŁOPOLSKA w boulderingu nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Wild Country, Evolv, Staropolanka.
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl