Sport
Czwartek, 27 stycznia 2022 12:41

Przed 40. kolejką PHL: Czekając na śląski szlagier

Lider rozgrywek GKS Katowice zmierzy się z GKS Tychy. Śląskie drużyny są w wysokiej formie. Ciekawie zapowiadają się także spotkania w Oświęcimiu, Sosnowcu i Nowym Targu.
Katowiczanie muszą sobie radzić bez swojego lidera - Grzegorza Pasiuta, który jest kontuzjowany. Trener Jacek Płachta ma jednak kim go zastąpić. Patryk Wronka, Bartosz Fraszko i Marcin Kolusz to zawodnicy którzy potrafią wziąć ciężar gry na własne barki. Tyszanie powrócili do dobrej formy. Trzy ostatnie spotkania zakończyły się ich zwycięstwem. Na pewno będziemy świadkami ciekawej i emocjonującej konfrontacji.

W Oświęcimiu gospodarze zmierzą się z JKH GKS Jastrzębiem. Biało-niebiescy są w kryzysie, przegrali cztery ostatnie mecze. W niedzielę polegli w starciu z tyszanami 1:8. Z kolei jastrzębianie spisują się coraz lepiej. Mają na koncie trzy kolejne zwycięstwa. Błyszczy Martin Kasperlik, który w ostatnich dwóch spotkaniach trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Sosnowiczanie staną przed trudnym zadaniem w meczu z KH Energą Toruń. Podopieczni Grzegorza Klicha przegrali ostatnie pięć meczów. Ostatni punkt zdobyli jednak właśnie z ekipą z Torunia, z którą przegrali 4:5 po dogrywce. Hokeiści z grodu Kopernika są podbudowani po pewnym zwycięstwie z Ciarko STS Sanok 5:0. Natomiast sosnowiczanie pokazali we wtorek w starciu z GieKSą, że stać ich na grę na wysokim poziomie. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

W derbach Małopolski Podhale walczyć będzie z Comarch Cracovią. Nowotarżanie w ostatnim meczu przegrali 5:6 z Ciarko STS, ale fani Szarotek mogą być dumni z postawy zespołu, bo nie poddał i pokazał się w tym meczu z naprawdę dobrej strony. Cracovia wygrywa ostatnio mecz za meczem. W ostatnich siedmiu meczach zainkasowała 21 punktów. W tym sezonie Podhale już raz pokonało Pasy. W 17. kolejce hokeiści z Nowego Targu wygrali z drużyną 5:4 po rzutach karnych.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv a bilety na mecze W nowym Targu, Sosnowcu i Oświęcimiu dostępne są na www.biletynahokej.pl

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl