Golemo
Sport
Piątek, 31 maja 2019 22:52

Poprad Muszyna Cup

Dzisiaj rozpoczął się organizowany przez Powiat Nowosądecki turniej Poprad Muszyna Cup. To już trzecia edycja tej imprezy. Kilkuset młodych piłkarzy z kilku partnerskich miast i powiatów przybyło do Muszyny gdzie rozgrywa mecze.
Pomysłodawcą imprezy jest radny powiatowy Stanisław Sułkowski, który w tym roku przygotował dla dzieci wyjątkową niespodziankę – z nieba posypały się cukierki i piłki. Kilka minut później rozegrano pierwsze mecze.

- Cieszę się, że pogoda dopisała i tak wiele drużyn przybyło, aby walczyć o najwyższe trofea – mówił podczas otwarcia turnieju starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Grajcie z zachowaniem zasad fair play i przede wszystkim dobrze się bawcie!

Rozgrywki rozpoczęły się w dzisiaj na stadionie w Muszynie. Jak co roku, w zawodach biorą udział drużyny reprezentujące samorządy partnerskie Powiatu Nowosądeckiego. Są to: powiat Salaj (Rumunia), miasto Obrenovac (Serbia), miasto Stara Lubownia (Słowacja), powiat wejherowski i powiat hajnowski. Rywalizują z reprezentantami Muszyny oraz przedstawicielami Piasta Gliwice (mistrza Polski seniorów). W sumie na boiska wybiegnie dzisiaj i jutro 230 młodych zawodników i zawodniczek w wieku do 10 lat.

- Ta impreza jest coraz bardziej popularna – mówi radny Stanisław Sułkowski. - To dobrze, że młodzi chłopcy trenują i demonstrują na murawie swoje umiejętności. Mecze są zacięte, każdy chce wygrać, emocje sięgają zenitu! Przy okazji promujemy Powiat Nowosądecki i Muszynę. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji kolejnej edycji turnieju.

Rozgrywkom patronuje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Muszyny Jan Golba. Organizatorem jest Komisja Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna oraz Akademia MKS Poprad Muszyna.

Zakończenie imprezy przewidziano na jutro (1 czerwca 2019 r.). Po tym, jak efektowny korowód zawodników przejdzie ulicami Muszyny, odbędzie się wspólna zabawa przy amfiteatrze na Zapopradziu. Tam również odbędzie się uroczysta dekoracja i wręczanie nagród.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Marian Dobosz, wiceprzewodnicząca Rady PN Marta Adamczyk, radni powiatowi: Andrzej Gancarz, Stanisław Sułkowski – pomysłodawca i główny organizator turnieju, Maria Barbara Szarota, wiceburmistrz Muszyny Włodzimierz Tokarczyk, przedstawiciele partnerskich samorządów współpracujących z Powiatem Nowosądeckim i oczywiście drużyny piłkarskie wraz z trenerami i sędziami.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl