Sport
Czwartek, 17 lutego 2022 13:22

Polska Hokej Liga: W weekend dwie ostatnie kolejki przed play-off

W piątek i niedzielę odbędą się 44. i 45. kolejka sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi. Tłok na szczycie tabeli jest bardzo duży. Wciąż nie wiemy, kto zajmie czołowe miejsca przed rozpoczynającym się w środę, 23 lutego play-offem.
W tabeli PHL prowadzi GKS Katowice, który we wtorek w świetnym stylu pokonał w zaległym spotkaniu 36. kolejki Re-Plast Unię Oświęcim 6:1. GieKSa ma tylko punkt przewagi nad wiceliderem Unią. Wciąż szansę na pierwsze miejsce w tabeli ma także obrońca tytułu JKH GKS Jastrzębie. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera ma trzy punkty straty do katowiczan.

W piątek, 18 lutego jastrzębianie zmierzą się z Cracovią, która w poprzednim sezonie właśnie z JKH przegrała rywalizację o mistrzostwo Polski. Bardzo ciekawie zapowiada się także konfrontacja GKS Tychy z KH Energa Toruń. W niedzielę, 20 lutego będziemy emocjonować się m.in. konfrontacją Stalowych Pierników z JKH. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18:30 i będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv, a bilety na mecze w Oświęcimiu, Sosnowcu i Nowym Targu kupić można online na www.biletynahokej.pl

W niedzielę po zakończonych spotkaniach dowiemy się, jakie będą pary ćwierćfinałowe. Zostaną one ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego.

Mecze ćwierćfinały play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 23 lutego a najpóźniej zakończą się 15 marca. Przerwa w rozgrywkach nastąpi między 1 a 9 marca i spowodowana będzie startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

Spotkania półfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 18 marca a najpóźniej zakończą 31 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 3 kwietnia, a najpóźniej zakończą się 15 kwietnia.

źródło: PZHL

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl