Sport
Piątek, 30 grudnia 2016 08:50

Półfinał Pucharu Polski: TatrySki Podhale Nowy Targ – Cracovia 2:4

- Ktoś musi wygrać, a ktoś musi przegrać. Mecz dobry dla widzów, sporo walki i szybkich akcji. Przy stanie 2:2 mecz się łamał i złamał się nie w tę stronę, co chcieliśmy – powiedział Marek Rączka.
Jego zespól nie sprostał, po raz kolejny w tym sezonie, Cracovii. Tym samym „Pasy” jutro zagrają w finale z Tychami, która pokonała bytomska Polonię.

Podhale miało fatalny początek w walce o finał. Gospodarze dali się zepchnąć do defensywy i szybko stracili gola. Strzał Kolarza odbił się od bandy zza bramką Jucersa i wyszedł na drugi słupek, gdzie Dziubiński dopełnił formalności. W 6 minucie Haverinen faulował i Urbanowicz nie wykorzystał karnego. Chwilę później Iossafov pokonał „Radzika”. Po tym golu Podhale miało dobry moment i trzy świetne sytuacje, ale Różański, Hattunen i Iossafov z najbliższej odległości nie potrafili ulokować krążka w bramce. Tymczasem Syrei źle rozegrał ”gumę” i goście w osłabieniu zdobyli gola. Krakowianie byli szybsi w swoich działaniach, momentami zamykali górali w ich tercji, a Jucers miał sporo pracy.

Nie pierwszy raz Białorusin popełnia kluczowy błąd, a przecież wiadomo było, że krakowianie grają pressingiem bardzo wysoko. – Uczulałem na to chłopaków. Takie błędy nie przytrafiają się codziennie. Nie popełnia ich tylko ten, kto siedzi na ławce – odparł Marek Rączka.

W drugiej tercji goli nie było, ale za to sporo twardej i nieustępliwej walki. Bandy i kości trzeszczały. Nikt się nie oszczędzał. Były momenty dobrej gry, ale też chaosu. Gdy „Pasy” podkręciły tempo, to pod bramką Jucersa dzwoniono na alarm. Ten jednak spisywał się bez zarzutu. Krakowianie wygrywali większość pojedynków jeden na jeden, ale też mieli rozregulowane celowniki. Nie potrafili też wykorzystać liczebnych przewag. Najwięcej zamieszania w szeregach obronnych krakowian robił Zapała. – Trzeba „Kazka” sklonować – wyrwało się jednemu z kibiców. Podhale próbowało zatrudniać Radziszewskiego strzałami z dalszej odległości, ale krążki fruwały obok lub nad bramką. Dopiero na początku trzeciej tercji gospodarze wyrównali grając w przewadze. Zagranie na drugi słupek do nieobstawionego Różańskiego i kapitan przyjmował gratulacje. Odpowiedź gości była bardzo szybka. 57 sekund później z niebieskiej Jucersa pokonał Maciejewski. Skończyły się emocje, gdy Jenczik, po zespołowej akcji, zdobył czwartego gola. Podhale 2 minuty i 32 sekundy wycofało bramkarza, ale ten szybko wrócił do bramki.

- Chcieliśmy grać w finale i zadanie wykonaliśmy. Zagraliśmy odpowiedzialnie i bardzo dobrze. Nie ma znaczenia, że graliśmy później i tyszanie będą mieli więcej czasu na odpoczynek, podobnie jak to, że wracamy do Krakowa. Chłopaki w swoich łózkach lepiej wypoczną – twierdzi Rudolf Rohaczek.

- My też chcieliśmy grać w finale, ale ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać – filozoficznie stwierdził Marek Rączka. - Mecz dobry dla widzów, sporo walki i szybkich akcji. Przy stanie 2:2 mecz się łamał i złamał się nie w tę stronę, co chcieliśmy. Staraliśmy się robić co w naszej mocy, ale to nie wystarczyło.

- Jesteśmy szczęśliwi. Ciężko pracowaliśmy, by znaleźć się w finale. Mecz mógł się podobać. Teraz skupiamy się już na finale – powiedział Dawid Maciejewski.

- Fajny mecz dla oka – potwierdza kapitan „szarotek”, Jarosław Różański. – Za szybko straciliśmy bramkę na 3:2. Z takim rywalem jak Cracovia trzeba być skoncentrowanym przez 60 minut. W dwóch momentach nam tej koncentracji zabrakło. Jestem jednak dumny z chłopaków.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Cracovia 2:4 (1:2, 0:0,1:2)

0:1 Dziubiński – Kolarz (2:55)
1:1 Iossafov – Zapała (6:26)
1:2 Svitana – Drzewiecki – Noworyta (13:08 w osłabieniu)
2:2 Różański – Jaśkiewicz - Iossafov ( 42:41 w przewadze)
2:3 Maciejewski – Wajda (43:38)
2:4 Jenczik – Kalus – Słaboń (53:06)

Podhale: Jucers; Jaśkiewicz – Haverinen, Tomasik – Syrei, Łabuz – Sulka, Wojdyła – K. Kapica; Różański (4) – Zapała – Iossafov Hattunen – Bryniczka – Daniel Kapica (2), M. Michalski – Neupauer – Svitac, Stypuła – Siuty – P. Michalski. Trener Marek Rączka.

Cracovia: Radziszewski; Noworyta – Novajovsky (2), Rompkowski – Kolarz (2), Wajda – Maciejewski, Dąbkowski (2) – Dutka; Szinagl – Svitana- Drzewiecki (2), Damian Kapica – Dziubiński – Urbanowicz, Kalus (2) – Słaboń – Jenczik (2), Wróbel – Chovan – Domogała. Trener Rudolf Rohaczek.


Stefan Leśniowski
fot. Joanna Maczugowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl