Golemo
Sport
Sobota, 17 listopada 2018 20:40

Polacy najlepsi w Wiśle!

Polacy wygrali drużynowy konkurs skoków o Puchar Narodów w Wiśle. Wyprzedzili Niemców o 11,1 pkt.
Polacy zdominowali rywalizację w pierwszej serii konkursowej, ale… Po siódmym skoku Dawida Kubackiego, Niemcy, którzy tracili do nas 19 pkt. objęli prowadzenie i o mały włos, a nie odebrali nam zwycięstwa. Na szczęście Kamil Stoch jest niezawodny i w ważnym i decydującym skoku wylądował pięknie i daleko. Nie dał szans Freitagowi, który kończył konkurs.
Biało-czerwoni objęli prowadzenie już po próbie Piotra Żyły (126 m). Jakub Wolny jeszcze dalej odleciał. Dwa metry dalej od Żyły, a trzeci na belce Dawid Kubacki wylądował na 127 metrze. Kamil Stoch zamykał rywalizację. Trzykrotny mistrz olimpijski otrzymał najwyższą notę serii, uzyskując 126,5 metra. Drudzy Niemcy na półmetku tracili do nas 10,4 pkt., a Austriacy już 29,6 pkt. Sensacją pierwszej rundy był brak awansu Norwegów do finału, obrońców Pucharu Narodów. To efekt dyskwalifikacji Roberta Johanssona za nieregulaminowy kombinezon.

Równo, pięknie i daleko skakali Polacy również w serii finałowej. Znakomity skok oddał Żyła, który wylądował 130,5 m. i powiększamy przewagę nad Niemcami. Wolny wylądował na 124,5 m i Polacy mieli po sześciu skokach 19 punktów przewagi nad Niemcami i aż 51,1 nad Austrią. Niestety słaby skok Kubackiego. Tylko 114,5 metra. Bardzo dobra próba Stephana Leyhe, który skoczył 126 metrów. Niemcy wyprzedzali Polaków o 4,1 pkt. Wszystko w nogach Stocha, by odnieść zwycięstwo. Kamil nie zawiódł wylądował na 129 metrze i pięknie stylowo. Jak odpowie Freitag? I wylądował bliżej. Tylko 123,5 m i Polacy wygrali konkurs!

Stefan Leśniowski sportowepodhale.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl