Sport
Wtorek, 22 października 2019 19:57

Podsumowanie Turnieju 6 Narodów w unihokeja kobiet (zdjęcia)

Pierwszy w Polsce turniej pod nazwą 6 Nations Challenge w unihokeju kobiet przeszedł do historii. Rozegrano go w dniach 18-20 października na hali sportowej przy SP 4 Nowy Targ. W turnieju wzięły udział drużyny ze ścisłej światowej czołówki (miejsca od 5 do 10 w światowym rankingu).
Turniej był bardzo wyrównany. Mecze były bardzo zacięte a pojedynek pomiędzy Polską i Łotwą w sobotni wieczór zgromadził komplet publiczności. Grano systemem „każdy z każdym” a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim 15 meczu w meczu pomiędzy Słowacją i Łotwą. Sam mecz był bardzo zacięty i twardy mimo, że grały w nim delikatne kobiety. Remis dawał wygraną w turnieju naszym południowym sąsiadom. Łotyszki zdobyty punkt premiował awansem na drugie miejsce. Na najniższym miejscu podium uplasowały się Reprezentantki Polski, które po słabym starcie ( dwie przegrane) i dobrym finiszu (kolejne trzy mecze wygrane) zanotowały solidny występ w turnieju. Pozostałe miejsca to skandynawskie kraje Dania i Norwegia a na miejscu szóstym bez punktów uplasowała się ekipa Niemiec.

W czasie trwania turnieju odbywało się także szkolenie międzynarodowe dla trenerów i oficjeli tak więc w sumie Nowy Targ odwiedziło kilkaset osób z kilku krajów Europy. Mieli przez te kilka dni piękną, złotą polską jesień i większość z nich zapewniała, że jeszcze kiedyś do naszego kraju wrócą.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Nowego Targu i Burmistrza Grzegorza Watychy, Starostwa Nowotarskiego, Firmy „Intermed” w osobie p. Krzysztofa Sudoła, Agencji Reklamy „Neyz” Jakub Udziela. Wszystkim, którzy wsparli turniej bardzo dziękujemy.

Artur Kasperek, zdj. http://polskiunihokej.pl
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl