Sport
Poniedziałek, 18 lipca 2016 13:04

Podium Konrada w Clio Cup na Limanowej! (zdjęcia)

Limanowa również i w tym roku nie zawiodła kierowców oraz kibiców. Zainteresowanych ściganiem pod Ostrą z roku na rok przybywa, co na pewno mocno motywuje kierowców. Ci za to odwdzięczają się efektywną jazdą, na tyle, że wyścig kończyli dachowaniem albo spotkaniem z barierami ochronnymi. Simeone Faggioli zanim pechowo zakończył pierwszy dzień, na ostatniej prostej rozwijał prędkość 252 km/h!
7 i 8 rundę GSMP zdominował jednak Igor Drotar w Skodzie Fabi R5. Drugi na mecie stawiał się Waldemar Kluza w Fordzie Fiesta a trzecie miejsce należało do DUBAI’a w Mitsubishi Lancer.

Limanowa to również runda Mistrzostw Europy. Tu wszyscy czekali na kolejne rekordy ze względu na starty wyczynowych bolidów. W niedzielę rekord poprawiany był aż czterokrotnie. Christian Merli w Osella FA30 osiągnął czas 1:55.413, co ustanowiło go nowym rekordzistą na Ostrej. Christian wygrał również Klasyfikację Generalną. Drugi pomimo pechowego uderzenia w bariery stawiał się na mecie Simeone Faggioli w Norma M20 FC. Trzecie miejsce zajął Paride Macario jadący Osella FA 30.

Przełęcz pod Ostrą okazała się również szczęśliwa dla Konrada Bieli. W sobotę uplasował się w klasie A-2000 na 2 miejscu, w klasie A na 3 miejscu a 1 miejsce zgarnął w Pucharze Clio Cup. W niedzielę Klasa A-2000 to miejsce 3, Klasa  A na miejscu 4 a Puchar Clio Cup na wysokim 2 miejscu.

Jeszcze ostatnie poprawki samochodu i Konrad rozpoczyna testy przed kolejną rundą, która startuje już 29 lipca w Banovcach.

Mariusz Findura, zdj. Grzegorz Kozera
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl