Sport
Wtorek, 1 października 2019 14:27

Pływacy z SMS Oświęcim błysnęli na wodach otwartych

Dwa złote i dwa srebrne medale trafiły do pływaków z Powiatowej Dwójki im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu, podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.
Dwudniowa impreza pływacka łączyła w sobie, aż trzy wydarzenia; Pogoria Open Water V Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Pływaniu na Wodach Otwartych, Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych oraz Finał Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

„Srebrnym krążkiem oraz tytułem wicemistrzyni Polski w kategorii 15-lat zawody zakończyła, Wiktoria Bociek. Reprezentantka naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu pokonała dystans 5 000 metrów”- mówi trenerka, Alicja Woźnicka.

W ślady swojej młodszej koleżanki poszedł Marcin Szarpak, który swój srebrny medal w kategorii 17-18 lat wywalczył na dystansie 7 500 metrów.

Podczas zawodów świetnie prezentowały się również dwie sztafety. W kategorii 15-lat zwyciężyli; Julia Jakubik, Mikołaj Daszkiewicz i Stanisław Ptaszyński. Z kolei w kategorii 16-lat po zaciętej walce na pierwszym miejscu podium znaleźli się; Weronika Ptaszyńska, Michał Daszkiewicz i Jan Więzik.

/Jakub Konior/
foto: Zbiory SMS OświęcimReklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl