Sport
Piątek, 16 listopada 2018 20:59

Pływacy z SMS Oświęcim błysnęli na Arena Grand Prix Puchar Polski

Z dużym powodzeniem prezentowali się zawodnicy zrzeszeni w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu podczas zawodów z udziałem czołówki polskich pływaków w Oświęcimiu.
Wśród zawodniczek z najlepszymi osiągnięciami należy wyróżnić Dominikę Kossakowską, podopieczną trenera Piotra Woźnickiego, która znalazła się wśród szóstki najlepszych uczestniczek zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski. Ponadto dwukrotnie triumfowała w wyścigach na dystansie 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Na szczególne uznanie zasługuje także Marta Klimek, najlepsza szesnastolatka minionych zawodów.

W pierwszej dziesiątce za trzy najlepsze rezultaty w kategorii 14-letnich zawodników według kolejności od najlepszego miejsca znaleźli się; Mateusz Mamcarz, Renata Wilczek, Wiktoria Miernik. W kategorii 15-letnich pływaków; Marta Klimek, Jan Więzik, Michał Daszkiewicz, Weronika Kusion. W kategorii 17 i 18-letnich uczestników; Dominika Kossakowska, Daria Nita, Mateusz Dubas.

„W kategorii OPEN na piątej pozycji znalazła się Dominika Kossakowska z kolei na miejscu ósmym widniała Daria Nita. Z rekordem okręgu 14-latków na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zawody zakończył, Mateusz Mamcarz” - relacjonuje Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w SMS Oświęcim funkcjonującej w powiatowej Dwójce.

„Gratuluję Wszystkim naszym zawodnikom ambitnej sportowej postawy, woli walki i nowych rekordów życiowych” - mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Jakub Konior
Źródło: www.pz2.edu.pl/blog1
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl