Golemo
Sport
Środa, 29 maja 2019 09:53

Piłkarska impreza w Muszynie

W najbliższy piątek i sobotę w Muszynie odbędzie się III Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej Poprad Muszyna Cup organizowany z okazji Dnia Dziecka.
Rozgrywki rozpoczną się w piątek o godz. 10 na stadionie w Muszynie. Jak co roku, w zawodach wezmą udział drużyny reprezentujące samorządy partnerskie Powiatu Nowosądeckiego. Będą to: powiat Salaj (Rumunia), miasto Obrenovac (Serbia), miasto Stara Lubownia (Słowacja), powiat wejherowski i powiat hajnowski. Rywalizować będą z reprezentantami Muszyny oraz przedstawicielami Piasta Gliwice (mistrza Polski seniorów). W sumie na boiska wybiegnie 230 młodych zawodników i zawodniczek w wieku do 10 lat.

Zawody odbędą się na stadionie muszyńskiego Popradu. Patronuje im starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Muszyny Jan Golba. Organizatorem jest Komisja Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna oraz Akademia MKS Poprad Muszyna.

W piątek rozgrywki będą prowadzone w grupach po cztery drużyny, a w sobotę będzie część pucharowa, która wyłoni zwycięzców. Całość zakończy efektowny korowód zawodników ulicami Muszyny i wspólna zabawa przy amfiteatrze na Zapopradziu. Tam również odbędzie się uroczysta dekoracja i wręczanie nagród.

(olsz)
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl