Sport
Niedziela, 28 sierpnia 2016 23:17

Pierwsza wygrana Młodzików w Małopolskiej Lidze

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec pierwszy wyjazdowy mecz ligowy rozegrały w Libiążu odnosząc pierwsze zwycięstwo w debiutanckim sezonie w MLM. Spotkanie było bardzo emocjonujące jednak to zawodnicy gości po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się ze zdobytego kompletu punktów, Wiślacy pokonali Górnik Libiąż 2-3.
Goście szybko objęli prowadzenie po bramce Michała Winnickiego, jednak zamiast pójść za ciosem, nie potrafili wykończyć dogodnych sytuacji co zemściło się i gospodarze po kontrataku doprowadzili do wyrównania. Po bramce obraz gry nie uległ zmianie, Wiślacy nie wykorzystali dwóch kolejnych sytuacji sam na sam, bramkarz Górnika bronił wyśmienicie, a w dodatku sędzia nie podyktował rzutu karnego dla zawodników z Czarnego Dunajca. Kolejny raz sprawdziło się znane piłkarskie przysłowie i nieoczekiwanie Wisła straciła bramkę w niegroźnej sytuacji po błędzie bramkarza. Do przerwy Górnik prowadził 2-1.

Kibicie w drugiej połowie również nie mogli narzekać na brak emocji. Wiślacy nacierali a Górnik szukał okazji w kontratakach. Po strzale Radosława Masteli piłka trafiła w poprzeczkę w innych sytuacjach świetnie bronił bramkarz. Nie było to jedyne zmartwienie trenera Pawła Batkiewicza, w trakcie drugiej połowy boisko musiało z urazami opuścić dwóch obrońców Wisły . Goście atakowali i w końcu udało im się wyrównać, świetne podanie Artura Krużel z dużym spokojem na bramkę zamienił ponownie Winnicki. Decydujący cios zadał Artur Krużel zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Wiślacy nie dali zepchnąć się do defensywy i dalej atakowali w ostatniej minucie trener wpuścił świetnie dysponowanego tego dnia Michała Winnickiego, który został faulowany w polu karnym, sędzia nie pozwolił wykonać rzutu karnego tylko zakończył mecz.

" Cieszy mnie, że tym razem po przerwie zawodnicy nie zostali w szatni tylko grali konsekwentnie do ostatniego gwizdka. Zespół po pierwszej połowie był mentalnie rozbity, jednak powiedzieliśmy sobie, że jeśli dalej będziemy stwarzać sytuacje to w końcu odwrócimy losy meczu i możemy to wygrać. Górnik opierał się tylko na grze skrzydłami co po przerwie udało się zneutralizować. Pozostaje niesmak po tym, jak sędzia zabrał nam rzut karny bo jak stwierdził, wynik był rozstrzygnięty. Gratulacje dla chłopaków, bo po wyczerpującej podróży i pomimo urazów walczyli do końca i wyszarpali przeciwnikowi trzy, ważne punkty"

Trener Paweł Batkiewicz

Skład Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec: Jakub Bednarz, Damian Mrożek, Jakub Sobczak, Norbert Szkodoń, Artur Krużel, Radosław Mastela, Ksawery Kamiński, Kamil Kamiński, Michał Winnicki, Maciej Haberny, Oskar Stopka, Dominik Zatłoka, Jan Klimowski.

mat. prasowy
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl