Sport
Środa, 14 września 2016 08:13

PHL w Małopolsce: pierwsze koty za płoty

Tabela Polskiej Hokej Ligi zaczyna nabierać kształtu. Wśród drużyn bez porażki znalazły się dwie małopolskie ekipy.
Sezon hokejowy ruszył niespełna tydzień temu. Mimo to hokeiści każdej z 11 drużyn występujących w hokejowej ekstraligi walczą o każdy punkt na lodowych taflach. Po dwóch rundach meczy tabela bowiem zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Dla fanów hokeja nie jest tajemnicą, że małopolskie ekipy celują w tą pierwszą.

Po dwóch kolejkach liderem jest wicemistrz Polski GKS Tychy. Co jednak ważne, tyle samo punktów oraz podobny (po trzy stracone bramki) bilans bramkowy zanotowali do tej pory hokeiści Unii Oświęcim.

Oświęcimianie w pierwszej kolejce rozgrywek na własnym lodowisku pokonali Nestę Mires Toruń 7:1. We wtorek ponownie nad Sołą zmierzyli się z hokeistami Stoczniowca 2014 Gdańsk. Zanotowali drugie zwycięstwo, tym razem 4:2.

Dwoma triumfami może się też pochwalić TatrySki Podhale Nowy Targ. Na inaugurację sezonu pod Gorcami szarotki pokonały KH GKS Katowice 3:2. W drugiej kolejne kije skrzyżowały na wyjeździe z SMS PZHL wygrywając 4:7.

TatrySki Podhale w tabeli zajmuje czwartą pozycję.

Poniżej kreski znalazła się trzecia małopolska drużyna. Mistrzowie kraju hokeiści Comarch Cracovii rozegrali jeden mecz. Sezon rozpoczęli starciem z nie lada rywalem, bo prezentem to mistrzowskiego tytułu GKS Tychy. Górnoślązakom krakowianie ulegli 1:4.

Cracovia, która rozegrała o jeden mecz mniej od innych drużyn, w PLH zajmuje ósmą pozycję.

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl