Sport
Piątek, 8 czerwca 2018 22:02

Otylia Swim Cup w Gliwicach

Kilkaset dzieci weźmie udział w imprezie pływackiej Otylia Swim Cup, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Gliwicach. Zapisy przyjmowane są do 10 czerwca.
– Naszym celem jest popularyzacja pływania, ale, co jest równie ważne, zabawa dla dzieciaków. Każdego roku w trakcie naszych imprez staramy się też zauważyć i zmotywować najbardziej utalentowanych młodych zawodników – mówi Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w pływaniu, której fundacja jest głównym organizatorem imprezy.
W Otylia Swim Cup mogą wziąć udział zawodnicy zgłoszeni przez kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawody będą rozgrywane w siedmiu kategoriach wiekowych dla dzieci z roczników: 2010 i młodsi, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005 oraz 2004. Każdy uczestnik może startować w zawodach w dowolnej ilości konkurencji indywidualnych oraz w wyścigach sztafetowych.

– Dla najlepszych mamy piękne medale i puchary oraz nagrody rzeczowe. Tradycyjnie będzie też specjalny puchar za zwycięstwo w mojej koronnej konkurencji, czyli 200 metrów stylem motylkowym – dodaje Jędrzejczak. Na uczestników czekają także atrakcyjne pakiety startowe oraz loteria z niespodziankami.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą medalista mistrzostw świata i trzykrotny olimpijczyk, a dziś trener Bartosz Kizierowski oraz Wojciech Wojdak, ubiegłoroczny wicemistrz świata na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. – Bartek poprowadzi także wykład dla trenerów na temat ćwiczeń i techniki stylu dowolnego – wyjaśnia Otylia Jędrzejczak.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: wisniowicz@gmail.com. Organizatorzy wynegocjowali dla uczestników bardzo korzystne ceny noclegów i posiłków. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem imprezy jest firma Koral. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Otylia Swim Cup – www.otyliaswimcup.pl.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl