Allmedica
Sport
Wtorek, 7 czerwca 2016 22:08

Oskar Kaczmarczyk zwycięża podczas 5 rd. Mistrzostw Polski SuperEnduro

W niedzielę 5 czerwca w Obornikach Wielkopolskich odbyła się piąta z siedmiu zaplanowanych w tym sezonie rund Mistrzostw Polski SuperEnduro. Po dwóch miesiącach nieobecności w cyklu, spowodowanej kontuzją stopy, na torze pojawił się w końcu Oskar Kaczmarczyk (klasa Junior).
19-letni nowotarżanin po oswojeniu się z trasą w wyścigach kwalifikacyjnych, szybko przystąpił do ataku i po zajęciu drugiego miejsca w pierwszym finale, pozostałe dwa wygrał, zapewniając sobie tym samym szczyt na podium w Obornikach Wlkp.

Obornicka runda Mistrzostw Polski była pierwszą, w której był gotów wystartować Kaczmarczyk. Zeszłoroczny wicemistrz kraju Juniorów z powodu kontuzji z początku sezonu 2016, niestety nie mógł wystartować w dotychczasowych rundach, czyli w Bytomiu i Nowym Targu. Podczas 5 rundy zaliczył on jednak spektakularny powrót. Fantastyczna postawa Nowotarżanina na torze, który przed tygodniem startował w Erzberg Rodeo, pozwoliła mu zgromadzić 57 punktów (wynik 2-1-1) i wygrać zawody.

Zawody były super i impreza ogólnie naprawdę się udała. Podczas rywalizacji towarzyszyła nam piękna pogoda. Sama trasa była piaszczysta, co przyznam nie stanowi mojej ulubionej nawierzchni. Przyzwyczajony jestem do zdecydowanie twardszego podłoża z kamieniami. Oczywiście dały mi się odczuć moje braki w treningach SuperEnduro, których w ostatnim czasie nie było zbyt wiele, ale zwyciężyłem i zawody uważam za udane! Teraz czeka mnie operacja usunięcia śrub ze stopy i sądzę, że od tej pory będzie już tylko coraz lepiej! – powiedział Oskar Kaczmarczyk.

Kolejne rundy Mistrzostw Polski SuperEnduro odbędą się za dwa tygodnie (25 i 26 czerwca) w Buczku. Zaplanowana na 26 czerwca runda będzie tym samym ostatnią w tegorocznym cyklu.

źródło: materiał prasowy

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl