Sport
Niedziela, 11 marca 2018 21:45

Olimpijka z Rio mistrzynią Polski w siatkówce na śniegu! (zdjęcia)

Niedziela była drugim dniem rywalizacji, w pierwszych oficjalnych mistrzostwach Polski w stosunkowo nowej dyscyplinie sportu, jaką jest zyskujący coraz większą popularność „Snow Volley”. Zmaganiom siatkarzy patronował portal Malopolskaonline.pl
Do grających od wczoraj siatkarzy dołączyły dziś Panie, wśród których można było znaleźć takie nazwiska jak Dorota Strąg, ubiegłoroczne zdobywczynie piątego miejsca w finałowym turnieju mistrzostw Polski – siostry Balcerowicz z Nowego Dworu Mazowieckiego czy Monika Brzostek, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Ślepy los sprawił, że już w drugim meczu turnieju trafiły na siebie jedne z faworytek całych zawodów – Brzostek/Strąg oraz Tylutki/Wiatr, ostatecznie to ta pierwsza para po zaciętym tie-breaku awansowała do dalszej rundy. Tam jednak musiała uznać wyższość pary Bałdys/Watoła ulegając bardzo wyraźnie (3:11; 5:11), te same pary spotkały się w wielkim finale, gdzie górą było doświadczenie pary Brzostek/Strąg. W małym finale siostry Balcerowicz uporały się z Justyną Tylutki i Joanną Wiatr.

W rywalizacji Panów, do rozegrania pozostały dwa mecze ćwierćfinałowe z prawej strony turniejowej drabinki, a także starcia półfinałowe oraz o poszczególne miejsca w turnieju. W 1/2 finału lepsi od pary Kołodziejczyk/Babiarczyk okazał się duet Kaczmarski/Okrzeja, z kolei w drugim meczu tej fazy faworyci turnieju – Tkaczuk/Wierzbicki bez większych problemów uporali się z parą Lach/Gepfert. Brązowy medal zawiesili na swoich szyjach Kołodziejczyk/Babiarczyk, z kolei ze swojej roli perfekcyjnie wywiązali się Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki, którzy po bardzo wyrównanym boju okazali się lepsi od pary Kaczmarski/Okrzeja, dla których jednak drugie miejsce to największy sukces w trakcie przygody z siatkówką na śniegu.

Za pomoc w organizacji turnieju firma BDB Event dziękuje: współorganizatorom: RH Sport, Kotelnica Białczańska, sponsorom: Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Sport Rent 2000, partner: PZPS, Terma Bania, Gmina Bukowina Tatrzańska, Dr Cool.

Wyniki:
Turniej damski:
1) Bałdys/Watoła - Bębenek/Gnyś 2:1 (11:4; 8:11; 11:9)
2) Patryarcha/Dzikowska - Bałdys/Watoła 0:2 (4:11; 4:11)
3) Strąg/Brzostek - Tylutki/Wiatr 2:1 (5:11; 11:5; 15:13)
4) Pyrek/Przebinda - Jaszkowska/Szromnik 2:0 (11:9; 11:7)
5) Balcerowicz/Balcerowicz - Mirek/Wartak 2:0 (11:3; 11:5)
6) Bębenek/Gnyś - Mirek/Wartak 2:0 (11:7; 11:5)
7) Bałdys/Wantoła - Strąg/Brzostek 2:0 (11:8; 11:8)
8 ) Pyrek/Przebinda - Balcerowicz/Balcerowicz 0:2 (5:11; 7:11)
9) Patryarcha/Dzikowska - Tylutki/Wiatr 1:2 (11:8; 7:11; 6:11)
10) Jaszkowska/Szromnik - Bębenek/Gnyś 0:2 (6:11; 5:11)
11) Pyrek/Przebinda - Tylutki/Wiatr 0:2 (6:11; 5:11)
12) Strąg/Brzostek - Bębenek/Gnyś 2:0 (11:7; 11:9)
13) Bałdys/Watoła - Tylutki/Wiatr 2:0 (13:11; 11:6)
14) Balcerowicz/Balcerowicz - Strąg/Brzostek 0:2 (6:11; 9:11)
15) Mecz o trzecie miejsce: Balcerowicz/Balcerowicz - Tylutki/Wiatr 2:0 (21:3; 15:13)
16) Finał: Bałdys/Watoła - Strąg/Brzostek 0:2 (7:11; 10:12)

Turniej męski:
Wyniki pierwszego dnia turnieju:

1) Królikowski/Kobylski - Kaczmarski/Okrzeja 0:2 (5:11, 7:11)
2) Gmitrzak/Krzywicki - Kłaczek/Kłaczek 0:2 (2:11; 7:11)
3) Kołodziejczyk/Babiarczyk - Mierzejewski/Kaliś 2:0 (11:7; 15:13)
4) Łagodziński/Kobierecki - Krzyżanowski/Kaszewiak 2:1 (11:9; 7:11; 11:9)
5) Nowak/Jędrych - Kaczmarski/Okrzeja 0:2 (6:11; 12:14)
6)Gałuszka/Jaworski - Luboń/Ciuła 2:0 (11:9; 11:5)
7) Dutkiewicz/Dutkiewicz - Gąsiorowski/Paliwoda 2:0 (12:10; 11:6)
8) Kłaczek/Kłaczek - Curyło/Milanowski 2:0 (11:5; 11:7)
9) Jasiurowski/Śliwiński - Kołodziejczyk/Babiarczyk 0:2 (3:11;.1:11)
10) Działowski/Wyrobek - Jędrych/Wojtachnio 0:2 (4:11; 6:11)
11) Wierzbicki/Tkaczuk - Zachariasz/Konopka 2:0 (11:4; 14:12)
12) Łagodziński/Kobierecki - Lach/Gepfert 1:2 (19:17; 14:16; 8:11)
13) Krzyżanowski/Kaszewiak - Nowak/Jędrych 2:0 (11:9; 11:8)
14) Mierzejewski/Kaliś - Curyło/Milanowski 0:2 (8:11; 7:11)
15) Gmitrzak/Krzywicki - Jasiurkowski/Śliwiński 0:2 (6:11;.9:11)
16) Królikowski/Kobylski - Łagodziński/Kobierecki 0:2 (4:11; 5:11)
17) Kaczmarski/Okrzeja - Luboń/Ciuła 2:1 (15:13; 5:11; 11:9)
18) Dutkiewicz/Dutkiewicz - Kłaczek/Kłaczek 0:2 (8:11; 8:11)
19) Kołodziejczyk/Barbiarczyk - Jędrych/Wojtachnio 2:0 (11:8; 11:6)
20) Wierzbicki/Tkaczuk - Lach/Gepfert 2:1 (11:13; 11:4; 17:15)
21) Krzyżanowski/Kaszewiak - Gałuszka/Jaworski 2:0 (11:2; 11:1)
22) Gąsiorowski/Paliwoda - Curyło/Milanowski 2:1 (9:11; 11:5; 11:6)
23) Jasiurowski/Śliwiński - Działowski/Wyrobek 0:2 (8:11; 4:11)
24) Adamczyk/Konopka - Łagodziński/Kobierecki 0:2 (6:11; 7:11)
25) Krzyżanowski/Kraszewskiego - Dutkiewicz/Dutkiewicz 2:0 (11:6; 11:7)
26) Gąsiorowski/Paliwoda - Luboń/Ciuła 1:2 (11:7; 14:16; 7:11)
27) Działowski/Wyrobek - Lach/Gepfert 0:2 (5:11; 7:11)
28) Łagodziński/Kobierecki - Jędrych/Wojtachnio 0:2 (7:11; 10:12)
29) Kaczmarski/Okrzeja - Kłaczek/Kłaczek 2:1 (8:11; 11:6; 11:9)
30) Kołodziejczyk/Babiarczyk - Wierzbicki/Tkaczuk 0:2 (8:11; 6:11)
31) Krzyżanowski/Kaszewiak - Luboń/Ciuła 0:2 (8:11; 7:11)
32) Lach/Gepfert - Jędrych/Wojtachnio 2:1 (6:11; 11:4; 11:7)
33) Kołodziejczyk/Babiarczyk - Luboń/Ciuła 2:0 (20:18; 11:9)
34) Kłaczek/Kłaczek - Lach/Gepfert 1:2 (8:11; 12:10; 9:11)
35) Kaczmarski/Okrzeja - Kołodziejczyk/Babiarczyk 2:0 (11:9; 16:14)
36) Wierzbicki/Tkaczuk - Lach/Gepfert 2:0 (11:7; 11:5)
37) Mecz o trzecie miejsce: Kołodziejczyk/Babiarczyk - Lach/Gepfert 2:1 (12:10; 9:11; 11:7)
38) Finał: Kaczmarski/Okrzeja - Wierzbicki/Tkaczuk 0:2 (9:11; 10:12)

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl