Sport
Wtorek, 13 marca 2018 21:45

Niesamowity Stoch. Kubacki drugi

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Polak zdominował rywali, wyprzedzając Dawida Kubackiego o prawie trzydzieści punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Norweg Robert Johansson.
Skoczek z Zębu regularnie nie daje szans rywalom. Trzykrotny mistrz olimpijski skacze w innej lidze. Polak już w pierwszej serii popisał się lotem na 140,5 m. W finale dołożył jeszcze pół metra. Drugą lokatę zajął Dawid Kubacki, który w pierwszej próbie uzyskał 139 m. W drugiej rundzie nasz reprezentant poszybował jeszcze dalej, bo na 140,5 m i odnotował najlepszy start w karierze w zawodach w Pucharze Świata. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson. Norweg osiągnął 137 i 136,5 m.

Niewiele brakowało do historycznego podium, na którym zobaczylibyśmy trzech Polaków. Po pierwszej serii trzecią lokatę zajmował Stefan Hula, który wylądował na 139,5 metrze. Niestety, w finale nasz reprezentant uzyskał 129 m i nie utrzymał miejsca na podium, zajął 9 miejsce. Na skok Polaka mogła mieć spory wpływ długa przerwa przed jego próbą, związana z oczekiwaniem na przedskoczka.

14. pozycję zajął Piotr Żyła (133 i 128,5 m). Drugą „10” zamknął Jakub Wolny, który lądował na 132 i 124 metrze. 31. miejsce zajął Maciej Kot. Zakopiańczyk skoczył 126 m.

Kamil Stoch znów powiększył swoją przewagę w klasyfikacji Raw Air. Polak ma już 56.2 pkt. więcej niż Robert Johansson.

Stefan Leśniowski

źródło: SportowePodhale

Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl