Sport
Niedziela, 29 maja 2016 18:22

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. 10 medali zawodników UKS „Gimpel” Nowy Targ (zdjęcia)

Wielkie emocje towarzyszyły występom dziewcząt i chłopców, rywalizujących w grupach wiekowych junior i junior młodszy o tytuły Mistrzów Województwa. Jak to w ostatnich latach bywa, zdecydowanie więcej osób startowało kategorii junior młodszy, a i poziom sportowy w tej grupy był wyższy.
Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci UKS „Gimpel” Nowy Targ. Zdobyli, łącznie w obu kategoriach, 10 medali, cztery złote, pięć srebrnych i jeden brązowy! Dziewczęta i chłopcy podzielili się dorobkiem medalowym równo, po pięć. Jeden medal, złoty, zdobyły juniorki młodsze, a dziewięć grupa starsza.

Mistrzyniami Województwa zostały Weronika Florek, Małgorzata Łopata, Ksenia Olcoń, Joanna Rypel w biegu sztafetowym 4x400 metrów oraz juniorka Magdalena Wysoczyńska w skoku w dal. Wśród chłopców dwa złote medale zdobył Krzysztof Kosakowski, który wygrał w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem.

Drugie miejsca zajęli: Julia Szymusiak w biegu na 400 metrów, Alicja Kojs w rzucie oszczepem, Dawid Pulit w trójskoku i Norbert Raducki w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Jako trzecia ukończyła bieg na 800 metrów Urszula Tokarczyk.
Tuż za podium uplasowały się: Joanna Rypel w biegu na 400 metrów juniorek młodszych, Weronika Florek w pchnięciu kulą 3 kg (ustanowiła rekord Szkoły 8.65), Sabina Krupa w pchnięciu kulą 4 kg.

Nasi pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 5. Dawid Pulit w skoku w dal, 7. Bartłomiej Chowaniec w biegu na 1500 metrów juniorów młodszych, 9. Kamil Jaworski na 400 metrów, 10. Ksenia Olcoń, 11. Małgorzata Łopata obie na 100 metrów juniorek młodszych.

Komunikat z zawodów oraz więcej zdjęć można pobrać na stronie uksgimpel.org.pl

Zdjęcia i tekst Piotr Jabłoński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl