Sport
Środa, 6 lipca 2016 13:52

Mistrzostwa Europy w jeździe „westernowej” po raz pierwszy w Polsce

W ośrodku jeździeckim Roleski Ranch pod Tarnowem, po raz pierwszy w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej odbywają się Mistrzostwa Europy w jeździe konnej w stylu „western”. To niezwykłe wyróżnienie dla naszego kraju i jedyna w swoim rodzaju okazja do podziwiania rywalizacji najbardziej utalentowanych jeźdźców tej dyscypliny, najpiękniejszych koni, a także niezwykle widowiskowych konkurencji.
Western riding to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych styl jazdy konnej, który w porównaniu do angielskiego – klasycznego – stylu prowadzenia konia opiera na zasadzie neck reining, czyli przykładania wodzy do szyi perfekcyjnie wyszkolonego konia i specjalnej komunikacji pomiędzy nim a jeźdźcem. W Polsce ta dyscyplina ma już blisko 25 letnią historię, ale dzięki staraniom Roleski Ranch dopiero teraz otrzymaliśmy od National Reining Horse Association szansę zorganizowania Mistrzostw Europy w naszym kraju.

Podczas XV Mistrzostw Europy widzowie będą mieli szansę podziwiać najbardziej prestiżową konkurencję jazdy westernowej – reining, czyli połączenie efektownych manewrów z niezwykłą prędkością i zręcznością. Ten fantastyczny pokaz powinni zobaczyć wszyscy, którzy kochają konie, uwielbiają westerny oraz interesują się amerykańską tradycją
w najciekawszym i najbardziej emocjonującym wydaniu.

Gospodarzem wydarzenia będzie jeden z największych ośrodków jeździeckich w Polsce posiadający odpowiednią infrastrukturę do jazdy typu western - Roleski Ranch, mieszczący się w Starych Żukowicach pod Tarnowem. Wstęp na Mistrzostwa jest bezpłatny.

XV Mistrzostwa Europy w Jeździe Konnej w Stylu Western potrwają do 9 lipca br.

opr.s/

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl