Sport
Niedziela, 19 października 2014 20:47

Międzynarodowe Mistrzostwa Beskidu Wyspowego- dobre wyniki młodych, krościeńskich szachistów (zdjęcia)

W niedzielę 19 października br. w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy odbyły się I Mistrzostwa Beskidu Wyspowego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc do 40, organizator zaplanował wcześniejsze przyjmowanie zgłoszeń.
Turniej został rozegrany w dwóch grupach: juniorzy oraz dorośli. Zawodnicy dojechali z wielu miejsc, m.in.: z Krakowa, Nowego Sącza, Limanowej, Gorlic, ale także z dalekiego Kijowa czy miasta Chmielnickij na Ukrainie.

Krościenko reprezentowali juniorzy: Mateusz Trzęsała, Michał Soliwoda, Filip Czerwiec oraz Zygmunt Soliwoda, który zajął wysokie drugie miejsce w klasyfikacji juniorskiej. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie 9 rund. Czas na rozegranie jednej partii - 2x15 minut. Zawody prowadził sędzia klasy państwowej Ryszard Ewert.

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju Przewodnicząca Rady Gminy Maria Tomaszek przywitała zawodników. Szczególnie serdecznie przywitała liczną młodzież reprezentującą lokalne kluby i szkoły jak i młodych szachistów spoza gminy Łukowica. Zapewniła, że władze samorządowe doceniają każdą inicjatywę aktywizującą młodych, zwłaszcza tę szlachetną dyscyplinę sportową.

Miejsca na podium w klasyfikacji seniorów zdobyli:
1. miejsce- Vadim Razin- Ukraina
2. miejsce- Mikhail Gerasimov- Ukraina
3. miejsce- Oleksander Krevets- Ukraina

Lokaty na podium w klasyfikacji juniorów uzyskali:
1. miejsce- Krzysztof Żarnowski- Kornuty Gorlice
2. miejsce- Zygmunt Soliwoda- Krościenko nad Dunajcem
3. miejsce- Paweł Świder- Kornuty Gorlice

Podczas ceremonii zakończenia Wójt Gminy Czesława Rzadkosz oficjalnie podziękowała Bogdanowi Łuczkowskiemu, który społecznie w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy zajął się organizacją zawodów oraz sędziemu Ryszardowi Ewertowi, dzięki któremu zawody przebiegły sprawnie i w zgodzie z przepisami PZSzach. Pani wójt wręczyła puchary, nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wręczyła specjalne puchary wójta Gminy Łukowica dla najlepszych w kategorii:junior, kobiet i seniora z terenu Gminy.

Organizatorzy podziękowali również sponsorom: SRS Pszczółka Łukowica, Sonex24.pl , F.H.U. Sigma, Ubezpieczenia Wnękowicz, Serwis Opon Tokarczyk, Mobile Ag.

Turniej odbywał się w przyjacielskiej atmosferze. Organizator przygotował poczęstunek i napoje dla wszystkich zawodników. Widząc duże zainteresowanie „grą królewską” zaprosił wszystkich na kolejny turniej, który planuje organizować w większej sali remizy OSP.

Z szachowym pozdrowieniem:
Zdzisław Soliwoda
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl