Sport
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:15

Marcin Stopka z Jaworek pokazał ducha walki

W sobotni wieczór w Gdynia Arena odbyła się wielka gala kickboxingu FEN 13 Summer Edition. Miłośników sportów walki w Pieninach najbardziej interesowała walka w formule K-1 w kategorii do 70kg, podczas której naprzeciwko siebie stanęli: Marcin Stopka – młody i utalentowany Góral z Jaworek, z utytułowanym polskim zawodnikiem Jarosławem Daschke.
Mimo, iż Marcin Stopka przegrał na punkty, pokazał ducha walki i możliwości jakie w nim drzemią. Walka była wyrównana, a młodość niewiele ustępowała doświadczeniu. Tym bardziej należy docenić młodego zawodnika, iż jego rywal to 10-krotny Mistrz Polski.

- Ani razu w walce nie czułem się zagrożony, niestety zamiast więcej się ruszać, niepotrzebnie przyjmowałem kolana przeciwnika. Na mnie nie robiły wrażenia, ale wiadomo ze traciłem przez to punkty. Walczyłem zbyt statycznie, co zaważyło o mojej przegranej. Gratulacje dla Jarka! – po walce napisał Marcin na facebooku - Kibice chcą wojny w ringu i ją dostali! Nasza walka bardzo podobała się organizatorom. Dzięki swojej ciężkiej pracy jestem w miejscu, o którym kilka lat temu marzyłem.

Joanna Dziubińska, zdj. FB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl