Sport
Wtorek, 12 czerwca 2018 14:46

Małopolski Minimundial’2018

Futbol rozpala zmysły. I u tych dorosłych, i u milusińskich. Wzmożenie narasta szczególnie w mundialowych latach, kiedy reprezentacja biało-czerwonych szykuje się do występów w piłkarskich mistrzostwach świata. Ten czas właśnie nadszedł. Wybrańcy trenera Adama Nawałki kończą ostatnie przygotowania do udziału w Mundialu’2018 na boiskach Rosji. Wierzymy w zwycięstwa reprezentacji Polski, w jej sukcesy i trofea.
Podobną gotowość do przeżycia futbolowej przygody zgłasza małopolska młodzież. Jest żądna piłki, grania, rywalizacji. Mundialowym oczekiwaniom dziewcząt i chłopców postanowił sprostać Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który zaproponował przedsięwzięcie pt.: „Małopolski Miniumundial’2018”, powierzając organizację imprezy Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

W co gramy?

Zapraszamy młodych futbolistów do udziału w wielowymiarowym sportowym przedsięwzięciu: rywalizacji w turnieju piłkarskim drużyn o mistrzostwo gminy, powiatu i województwa; w indywidualnym challenge futbolowej techniki o miano „Małopolskiego Messiego” oraz konkursie wiedzy na temat polskiej i małopolskiej piłki nożnej pod nazwą: „Mundial bez tajemnic”.

Gramy Mundial!

„Małopolski Minimundial’2018” zawiera wiele atrakcyjnych atrybutów gwarantujących sukces przedsięwzięcia, którymi będą: masowe uczestnictwo dzieci i młodzieży, przeżycie piłkarskiej przygody, otwarcie się na nowe środowiska rówieśnicze, zaznajomienie się z walorami sportowego trybu życia i rywalizacji fair play. Wielki, ogólnowojewódzki event promuje: sport w Małopolsce, uczestnictwo reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach świata 2018 roku, sportowe umiejętności, grę w zespołową, sprawność indywidualną oraz wiedzę o futbolu polskim i małopolskim. MZPN gwarantuje zrealizowanie pryncypiów „Małopolskiego Minimundialu’2018” na najwyższym poziomie.

Małopolski Minimundial’2018 - Turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka KRUPY – wielowymiarowe sportowe przedsięwzięcie adresowane do około 10 tys. dziewcząt i chłopców ze wszystkich zakątków Małopolski.
W turnieju piłkarskim mogą brać udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zespoły: klubowe, szkolne, wiejskie, osiedlowe. Mecze odbywają się na boiskach trawiastych lub na obiektach typu „Orlik”. Rywalizują zespoły 7-osobowe. Drużyna składa się z 14 zawodników (zmiany hokejowe).

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://malopolskiminimundial.pl/

Małopolski Związek Piłki Nożnej
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl