Sport
Wtorek, 5 sierpnia 2014 22:13

Małopolscy policjanci wystartują w 71 Tour de Pologne (zdjęcia)

Ruszył 71 Tour de Pologne - już w środę kolarze przeniosą się na szosy Małopolski.
Do działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku zaangażowanych zostało 239 policjantów.

W tym roku po raz pierwszy w historii wyścigu Policja będzie mieć także swoich reprezentantów w wyścigu – policyjna drużyna w składzie Dariusz Bulanda, podinsp. Robert Siemek, podinsp. Marek Karkula oraz asp. Jacek Palka reprezentująca małopolską Policję weźmie udział w Tour de Pologne Amatorów. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek objął Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem.

Czterech kolarzy – amatorów którzy reprezentować będą małopolską Policję w wyścigu przygotowuje się do swojego udziału, który odbędzie się już w najbliższy piątek, na Podhalu. Cała czwórka, mimo fatalnej pogody, trenowała w ostatni weekend w Bukowinie Tatrzańskiej

Tour de Pologne Amatorów wystartuje spod Bukovina Terma Hotel SPA 8 sierpnia br. Około godz. 9.45 nastąpi honorowy start, potem zjazd do Poronina. Tam, kilkanaście minut po godzinie 10 kolarze - amatorzy rozpoczną wyścig podjazdem pod Ząb. Potem zjadą przez Sierockie i Leszczyny do Białego Dunajca, skąd rozpocznie się najtrudniejszy odcinek zmagań - słynna ściana w Gliczarowie. Następnie uczestnicy wyścigu zjadą do Białki Tatrzańskiej i rozpoczną finałową wspinaczkę do Bukowiny.

opr A.M/ zdj. Małopolska Komenda Policji
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl