Sport
Piątek, 3 czerwca 2016 22:35

Kadra w Zakopanem

Biathlonowa kadra jest już po pierwszym zgrupowaniu w Cetniewie i Bydgoszczy. W czerwcu nasi reprezentanci będą kontynuować przygotowania na terenie naszego kraju, ale przeniosą się zdecydowanie bardziej na południe.
Niestety w najbliższych zgrupowaniach kadry udziału wziąć nie będzie mogła Krystyna Pałki Guzik, która kilka dni temu przeszła zabieg rekonstrukcji obrąbka stawu barkowego.

- Dopiero w ciągu kilku najbliższych dni będzie można zrobić prześwietlenie, które da pewność, że operacja się udała. Lekarze zakładają, że najbliższe cztery tygodnie Krysia będzie miała unieruchomioną rękę. Wspólnie z rehabilitantami i lekarzami stworzymy plan działania, żeby dopóki nie uzyska pełnej sprawności podtrzymywać jej kondycję – powiedział trener Adam Kołodziejczyk, który majowe zgrupowanie ocenia pozytywnie.

- Poza wypadkiem Krystyny, który był przykrym wydarzeniem, to zgrupowanie było udane. Wykonaliśmy całą zakładaną pracę. Mieliśmy sporo treningów strzeleckich oraz adaptacji do treningu kondycyjnego. W pierwszych dwóch dniach czerwca zawodnicy przechodzili badania wydolnościowe. Stan wyjściowy wszystkich kadrowiczów jest bardzo zadowalający. Efekt majowego treningu jest widoczny – ocenił.

Podopiecznych trenerów Kołodziejczyka oraz Sikory w czerwcu czeka kolejne zgrupowanie. Od 7 czerwca kadra będzie się przygotowywać w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Zakopanem. - Obiekt ten ma pokoje hipoksyjne, z których zamierzamy korzystać. Później po krótkim odpoczynku wyjeżdżamy na dwutygodniowe zgrupowanie do Zieleńca, skąd już bezpośrednio udamy się do Czarnego Boru na mistrzostwa Polski. W lipcu jedziemy z kolei na obóz wysokogórski do Włoch – zakończył Kołodziejczyk.

Informacja prasowa PZBiath
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl