Sport
Piątek, 17 marca 2017 12:51

Juvenia celuje w "szóstkę"

W ostatni weekend marca rusza sezon rozgrywek rugby. Zawodnicy Juvenii Kraków przystąpią do gry w wzmocnionym składzie.

Jak podaje serwis prasowy klubu, w pierwszej drużynie Juvenii doszło do kilku transferów. Do składu przed sezonem dołączyło czterech zagranicznych zawodników. Dwóch z nich to Mołdawianie. Ion Chitic gra na pozycji obrońcy i był wielokrotnie testowany w barwach narodowych swojego kraju. Andriy Cebotari wybiega na ogół w pierwszym składzie mołdawskiej „piętnastki” na pozycji skrzydłowego, ale do Smoków dołączy dopiero 19 marca. Rodzima federacja pozwoliła wyjechać mu dopiero… po meczu Rugby Europe Trophy przeciwko Polsce, zaplanowanym na 18 marca w Kiszyniowie.

- Ważnym nabytkiem krakowskiej drużyny jest również Usza Mczedliszwili – gruziński łącznik ataku, który ma na koncie występ podczas mistrzostw świata w juniorskiej reprezentacji swojego kraju. Czwartym wzmocnieniem będzie niewątpliwie Daniel Glynn – Anglik, który od najmłodszych lat trenował w ojczyźnie rugby i choć nigdy nie grał na najwyższym poziomie, będzie bez wątpienia ogromną wartością dodaną dla krakowskiej, trzeciej linii młyna - czytamy w komunikacie klubu.

Pierwszy mecz krakowianie rozegrają w weekend 25 - 26 kwietnia na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. W Krakowie zagrają tydzień później z tym samym przeciwnikiem.

– Naszym celem jest miejsce w szóstce. Pozyskaliśmy kilku zawodników, którzy bez wątpienia podniosą poziom naszej gry, jednak wciąż jesteśmy na etapie zdobywania doświadczenia. Być może jesienią sprawdzimy też kilku juniorów, grających z powodzeniem w reprezentacji – powiedział trener pierwszej drużyny, Marek Odoliński.

Warto pamiętać, że ze względu na trwający remont murawy przy ul. Na Błoniach 7, wszystkie wiosenne mecze Juvenii będą rozgrywane w Narodowym Centrum Rugby 7 w Luboczy.

eł/fot. Juvenia
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl