Sport
Poniedziałek, 13 listopada 2017 11:54

Jesień Puszczy na „szóstkę”

Zakończyła się runda jesienna rozgrywek Nice Pierwszej Ligi piłki nożnej. Z 25. punktami na koncie Puszcza Niepołomice zajmuje szóstą lokatę w tabeli.

Rundę jesienną rozgrywek pierwszej ligi Żubry zakończyły remisem w wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica.

Do zwycięstwa zabrakło trochę szczęścia, gdyż to zawodnicy Puszczy prowadzili – i to dwubramkowo – w tym spotkaniu. Najpierw w 40. minucie trafił Maciej Domański, pięć minut później drugą bramkę dorzucił Longinus Uwakwe. Gospodarze jednak po zmianie stron zabrali się do odrabiania strat i kontaktową bramkę w 72. minucie zdobył Piasecki. Ten sam piłkarz doprowadził do wyrównania w 84 minucie.

Remis jednak nie popsuł humorów Żubrom.

- W jesiennych meczach Nice Pierwszej Ligi Puszcza zdobyła 25 punktów co stanowi szósty wynik spośród wszystkich drużyn. Na ten dorobek składa się 7 zwycięstw, 4 remisy i 6 porażek. Szczególnie cieszą wygrane w Niepołomicach. Z dziewięciu meczów rozgrywanych przez własną publicznością, aż pięć kończyło się dopisaniem kompletu punktów. Spośród 24 bramek zdobytych przez naszą drużynę, jedną trzecią strzelił najlepszy strzelec Puszczy, Maciej Domański, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji strzelców w całej lidze – podsumowują działacze.

I dodają, że choć runda jesienna już się skończyła, to przed Puszczą dwa spotkania rewanżowe.

- Pierwszym rywalem z którym w tym sezonie już się mierzyliśmy będzie Chojniczanka Chojnice. Aktualny lider tabeli na inaugurację rozgrywek przegrał w Niepołomicach 2-0. Mecz w Chojnicach odbędzie się w sobotę 18 listopada o godzinie 16:00 – zapraszają.

Opr.eł/fot. Puszcza Niepołomice
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl