Kuter
Sport
Poniedziałek, 29 września 2014 18:33

I Tatrzański Festiwal Biegowy za nami. Ekstremalne warunki nie odstraszyły biegaczy zdjęcia i film)

Jacek Żebracki (GOPR/Kandahar) z czasem 4h02:33 i Paula Korowaj (Navigatornia) z czasem 5h04:45 zwyciężyli Ultramaraton Tatrzański, który odbył się w sobotę 27 września w Tatrach Zachodnich.
Dzień później biegacze wystartowali w Tatrzańskiej Dziesiątce – zawodach, których trasa wiodła Pasmem Gubałowskim. Tu najlepsi okazali się Marcin Świerc z czasem 43:10 oraz Ewelina Matula (55:14.8). 2 biegi złożyły się na I Tatrzański Festiwal Biegowy – imprezę, która będzie cyklicznie odbywać się w Tatrach i Zakopanem.

Biegi – oprócz charakteru trasy - różniły przede wszystkim warunki, w jakim przyszło wystartować uczestnikom. Ultramaraton odbył się w deszczu i błocie, a wyżej śniegu przechodzącym w deszcz. Nie zdeprymowało to jednak ani trochę uczestników. Biegacze wystartowali w Parku Miejskim w centrum Zakopanego.

Trasa prowadziła Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym szlakiem zielonym do Kir. Następnie dalej za zielonymi znakami doprowadzała kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Ze względu na trudne warunki w partiach szczytowych organizatorzy zdecydowali się na zmianę ostatniego odcinka trasy – nie biegła ona na Wołowiec, lecz na Rakoń. Z powrotem trasa wiodła przez Długi Upłaz i Grześ do Doliny Chochołowskiej, dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak) do wylotu Doliny Białego, i ulicą Grunwaldzką do mety w Parku Miejskim. Długość: ok. 47 km, przewyższenie: ok. 1600 metrów.

Natomiast uczestnicy Tatrzańskiej Dziesiątki, która odbyła się w niedzielę, mogli cieszyć się wspaniałą słoneczną pogodą. Trasa wiodła z Harendy „solidnym” podbiegiem” na Pasmo Gubałowskie, i dalej na Polanę Szymaszkową z metą w Parku Miejskim.Ultramaraton ukończyły 103 osoby, Tatrzańską Dziesiątkę – 74. To dobre początki jak na pierwszą edycję wydarzenia.

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.
Współpraca i realizacja: Klub Wysokogórski w Zakopanem, MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher,
Główny partner sprzętowy: Dynafit
Szczegóły na www.tatrafestbieg.pl

zdj. Agnieszka Szymaszek

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl