Allmedica
Sport
Niedziela, 12 marca 2017 07:42

Hokej: kolejne zwycięstwo Cracovii (zdjęcia)

Po trzecim meczu półfinałowym Comarch Cracovia pozostaje dla TatrySki Podhale niepokonana, nie tylko w fazie play-off ale i w całym sezonie
Wynikiem 2 do 1 zakończył się sobotni mecz, od wejścia do finału Cracovię dzieli już tylko jedno zwycięstwo, które może stać się faktem już dziś w Nowym Targu.

- To był bardzo trudny mecz, który mógł się zakończyć różnie. Mogliśmy nawet przegrać, ale cieszę, żeśmy wygrali. Podhale bardzo się starało, wiedziało, że musi szukać zwycięstwa. Spodziewaliśmy się takiej gry. Napastnicy nie mieli skuteczności, ale obrońca Zib zdobył dwie bramki, to zdecydowało. Dobrze broniliśmy w trzeciej tercji, zwłaszcza wybroniliśmy w końcówce dwie przewagi. Zobaczymy czy Kalus zagra w niedzielę po rannym rozjeździe – podsumował Rudolf Rohaczek, trener Cracovii - Uważam, że z wszystkich meczów play-offu, zarówno ćwierćfinału, jak i półfinału, dzisiaj zagraliśmy najlepiej w obronie i „Radzik” też najlepiej bronił. Uniknęliśmy rażących błędów, nie było sytuacji rywala 3-1, 2-1, czy sam na sam, ale trzeba dalej nad tym pracować

- Gra się do czterech zwycięstw, nie składamy broni. Dobrą dyspozycję zaprezentowała trzecia formacja. Jutro nowy dzień i będziemy walczyć. Już w drugiej tercji przeszliśmy na grę trzema formacjami, bo wypadł Łabuz, przez uraz mięśnia dwugłowego uda. Potrzebowaliśmy zwycięstwa iż zaryzykowaliśmy. Czy nasi obcokrajowcy zawodzą? Fakt, że mają słabszą dyspozycję, ale też grają na mocne formacje rywala, nie mają łatwości i swobody, jak we wcześniejszych meczach. Ciężej im się gra, bo pierwsze dwie formacje Cracovii są bardzo mocne. Mam nadzieję, że ich gra pójdzie w lepszym kierunku – ocenił Marek Rączka, trener Podhala.


TatrySki Podhale Nowy Targ – Cracovia 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

0:1 Zib – Sykora – McPherson (15:27)
1:1 Neupauer – Wielkiewicz – Sulka (32:49)
1:2 Zib – Drzewiecki – Sykora (42:52)

Stan rywalizacja do czterech wygranych 0:3

Podhale: Jucers; Tomasik – Radziński, Sulka – Wojdyła (2), Jaśkiewicz – Haverinen, Łabuz – K. Kapica; Hattunen – Bryniczka – Różański, M. Michalski – Neupauer – Wielkiewicz (4), Jokila – Zapała – Iossafov, P. Michalski – Daniel Kapica - Siuty. Trener Marek Rączka.

Cracovia: Radziszewski; Novajovsky (4) – Rompkowski, Kruczek – Wajda, Dąbkowski (2) – Zib, Noworyta – Dutka; Szinagl – Dziubiński – Damian Kapica, Urbanowicz (2) – Słaboń – Drzewiecki, Sykora – McPherson –Domogała, Kisielewski – Chovan – Paszkowski. Trener Rudolf Rohaczek.


na podst. sportowepodhale.pl, fot. Joanna Maczugowska
Wici
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl