Sport
Środa, 22 lutego 2017 08:22

Hokej: TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 4:2

W drugim playoff-owym spotkaniu Szarotki podjęły zawodników z Jastrzębia. Od samego początku bramki wisiały w powietrzu, ale na pierwsze gole przyszło troszkę poczekać.
- Nikt nie mówił że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. Trudno wchodziło nam się w mecz. Początek mieliśmy pod górkę. Wiedzieliśmy, że JKH się postawi. Spodziewaliśmy się z ich strony twardej gry i tak też było. Znowu te kary, na które uczulałem zawodników. W play off nie można ich łapać, w takich meczach o sukcesie decydują detale. Ważne jest zwycięstwo. Zapominamy o tym meczu i koncentrujemy się na jutrzejszej konfrontacji – podsumował Marek Rączka, trener Tatry Ski Podhale.

Młodzi zawodnicy z Jastrzębia pokazali pazur i napędzili strachu występującym w roli faworytów gospodarzom. Gdy po strzale Łabuza udało się Góralom zdobyć bezpieczne dwie bramki przewagi zmobilizowani goście po chwili zdobyli kontaktowego gola i wynik znów stał się sprawą otwarta. Ostatecznie spotkanie zakończyło sie wynikiem 4 do 2.


TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

1:0 Bryniczka – Hattunen – Różański (7:37 w przewadze)
1:1 Ł. Nalewajka – R. Nalewajka – Laszkiewicz (18:58)
2:1 Tomasik – Różański – Hattunen (34:39)
3:1 Łabuz – Wielkiewicz (51:37)
3:2 Kominek – Laszkiewicz (57:55 sześciu na pięciu)
4:2 Bryniczka (59:08 w osłabieniu do pustej)

Stan rywalizacji play off do czterech wygranych 1:0.

Podhale: Jucers; Jaśkiewicz – Haverinen, Tomasik (2) – Radziński, Sulka – Łabuz, Wojdyła – K. Kapica; Jokila (4) – Zapała (6) – Iossafov, Hattunen – Bryniczka (2) – Różański, M. Michalski – Neupauer (2) – Wielkiewicz (2), P. Michalski – Siuty – Svitac. Trener Marek Rączka.

JKH: Fuczik; Gimiński – Lendak, Latal – Chorvat (8), Kubesz –Michałowski; Ł. Nalewajka – R. Nalewajka (2) – Laszkiewicz, Świerski – Kulas – Kominek (2), Pelaczyk – Paś (2)- Jarosz. Trener Robert Kalaber.


oprac wo/ na podst. sportowepodhale.pl, zdjęcia Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl