Sport
Środa, 28 września 2016 20:56

Hokej: Surowa kara dla trenera Ziętary

Dzisiaj zebrał się Wydział Gier i Dyscypliny PZHL, by rozpatrzyć sprawę incydentu jaki wydarzył się po meczu Podhale - Cracovia. WGiD nie był łaskawy dla nowotarskiego szkoleniowca.
Marek Ziętara został ukarany został roczną dyskwalifikacją za swoje zachowanie w stosunku do arbitra Michała Bacy. Z kolei na klub WGiD nałożył karę 15 tysięcy złotych.

Po tym incydencie, zgłoszonym na policji, trener Ziętara wielokrotnie wyrażał skruchę i rozmawiał z sędzią Bacą. Nie wiemy, do jakich wniosków doszły zainteresowane strony, bo to jest ich wewnętrzną sprawą.

Niemniej działacze WGiD po wysłuchaniu wszystkich zainteresowanych stron i uwzględnieniu skruchy szkoleniowca orzekli roczną dyskwalifikację oraz pozbawienie go licencji trenerskiej. Tak więc Marek Ziętara przez najbliższe 12 miesięcy nie będzie prowadzić zespołu w Polskiej Hokej Lidze.

Oto pełny komunikat: " Marek Ziętara został ukarany roczną dyskwalifikacją za niesportowe zachowanie po meczu Polskiej Hokej Ligi TatrySki Podhale - Comarch Cracovia, który odbył się w Nowym Targu w dniu 16.09.2016. Kara zawieszenia licencji trenerskiej liczona jest od dnia 22.09.2016. WGiD nałożył karę w wysokości 15 tysięcy złotych na klub KH Podhale Nowy Targ S.A. za niezapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa po spotkaniu w dniu 16.09.2016 w wyniku czego doszło do naruszenia nietykalności cielesnej sędziego Michała Bacy. Od decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej PZHL."

Stefan Leśniowski

źródło: Sportowe Podhale

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl